10:36 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Minėtiems jaunikliams jau uždėti siųstuvai, kurie, juos išleidus į gamtą, leis fiksuoti skrydžio trajektoriją, judėjimo atstumus

  VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Ketvirtadienį pirmą kartą Lietuvos zoologijos sodo specialistai į gamtą paleido ne tik pačių užaugintus, bet ir adaptuotus didžiųjų apuokų, itin retų mūsų šalyje paukščių, jauniklius, praneša Aplinkos ministerija.

  Pažymima, kad buvo atvertas adaptacinis voljeras Kauno rajono miške ir į laisvę galės išskristi du šiame sode išskilę jaunikliai.

  "Lietuvos zoologijos sodo specialistai turi ilgametę šių paukščių veisimo patirtį. 2011 m. jie pradėjo vykdyti lūšims ir didiesiems apuokams veisti nelaisvėje skirtą projektą. Nuo to laiko čia išauginta net 16 apuokų jauniklių, kuriuos ligi šiol adaptuodavo ir paleisdavo į gamtą projekto partneriai", — teigiama pranešime.

  Tuo pačiu, šįvakar apuokai bus paleisti vadinamuoju minkštuoju būdu — jie kurį laiką dar galės grįžti į adaptacinį voljerą, kuriame ras ėdesio, jeigu pirmomis gyvenimo laisvėje dienomis nepavyktų jo susimedžioti gamtoje.

  Pabrėžiama, jog voljere miške abu jaunikliai gyvena jau keletą savaičių. Jie vaizdo kamera stebimi visą parą.

  Minėtiems jaunikliams jau uždėti siųstuvai, kurie, juos išleidus į gamtą, leis fiksuoti skrydžio trajektoriją, judėjimo atstumus.

  Pranešime teigiama, kad šį rudenį Lietuvos zoologijos sodas planuoja pradėti naują didžiojo apuoko veisimui ir paleidimui į gamtą skirtą projektą.

  Dar šia tema

  Paraiškų individualių namų renovacijai kompensuoti — triskart daugiau, nei planuota
  Aplinkos ministerija: viešojo transporto parkams atnaujinti gauta paraiškų už 34 mln eurų
  Tegai:
  gyvūnai, gamta

  Svarbiausios temos