19:24 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (30)

  Normalu, kad užmigę raumenys nevalingai susitraukinėja. Tai vadinama mioklonusu ir jį patiria didžioji dalis žmonių. Neurologijos požiūriu tai nėra liga ir jos gydyti nereikia

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Miegant žmogus atsipalaiduoja, o tai lydi trumpi traukuliai. Kai kuriais atvejais — tame nėra nieko baisaus, nebent tai yra ligos požymis, Sputnik radijui sakė "Unison" somnologinės tarnybos vadovė neurologė-somnologė Elena Careva.

  Normalu, kad užmigę raumenys nevalingai susitraukinėja. Tai vadinama mioklonusu ir jį patiria didžioji dalis žmonių. Neurologijos požiūriu tai nėra liga ir jos gydyti nereikia.

  "Prieš užmigdami mes suvirpame. Tai vadinama mioklonija. Tai yra vienas ar du viso kūno ar tam tikros dalies traukuliai. Manoma, kad tai yra dienos metu susikaupusios įtampos atpalaidavimas. Nereikia to gydyti, tai nėra patologija, jokia liga. Vienas ar du priepuoliai neturi įtakos kokybei ar gyvenimo trukmei", — sakė ji.

  Anot jos, mioklonijos nereikėtų painioti su neramių kojų sindromu, kuriam būdinga įtampa, sukelianti nepakenčiamą potraukį judėti. Tai įvyksta ramybės būsenoje vakare arba naktį. Netinkama mityba gali tai išprovokuoti.

  "Tai gali būti ypač aktualu, jei žmogus streso metu vartoja daug kofeino. Arbata, kava, šokoladas ir energiniai gėrimai naktį gali sukelti fizinį aktyvumą, nes kofeinas veikia receptorius, kurie yra už tai atsakingi. Žmonės su neramių kojų sindromu, atsisakydami kofeino, gali išspręsti tokias problemas, jei tai yra lengvas laipsnis", — teigė ji.

  Bet jei mitybos pakeitimas nepadeda, o raumenų susitraukimai įvyksta daugiau nei vieną ar du kartus, tai jau yra ligos požymis.

  "Jei ištinka keturi priepuoliai iš eilės po tam tikro laikotarpio, tai jau gali būti neurologinė liga arba gretutinė neramių kojų sindromo būsena. Tai galėjo išprovokuoti stresas", — sakė ji.

  Temos:
  Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai (30)

  Dar šia tema

  Onkologė įvardijo produktą, atkuriantį žarnyno veiklą
  Įvardytos staigaus galvos skausmo priežastys  
  Tegai:
  sveikata, miegas

  Svarbiausios temos