09:20 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Įtariama, kad abi transporto ir krovinių pervežimo bendrovės per kiek mažiau nei dvejus metus galėjo neapskaityti kelių šimtų tūkstančių eurų pajamų, o darbuotojams darbo užmokestis buvo mokamas "vokeliuose"

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl dviejose Aukštaitijos transporto ir krovinių pervežimo bendrovėse galimai vykdyto apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir atlyginimų mokėjimo "vokeliuose". Apie tai praneša FNTT spaudos tarnyba.

  Į FNTT pareigūnų akiratį pakliuvo itin stambi pervežimais ir krovinių gabenimu užsiimanti bendrovė bei tiems patiems savininkams priklausanti dukterinė įmonė, irgi veikianti logistikos srityje. Įtariama, kad abi įmonės per kiek mažiau nei dvejus metus galėjo neapskaityti kelių šimtų tūkstančių eurų pajamų. Manoma, kad pinigai galėjo būti naudojami įmonės veikloje, neįtraukus jų į įmonių buhalterinę apskaitą ir vengus mokėti mokesčius valstybei. Taip pat įtariama, kad darbuotojams vietoje oficialaus darbo užmokesčio pinigai buvo mokami "vokeliuose".

  Pareigūnai bendrovėse ir su tyrimu susijusiose vietose atliko 17 kratų, kurių metu rasta beveik 13 tūkst. eurų grynųjų pinigų, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai, užrašai, kompiuteriai, mobilieji telefonai. Netikėto pareigūnų vizito sulaukę įmonės vadovai įkalčius bandė slėpti net išmesdami juos į šiukšlių dėžę.

  Šiuo metu įtarimai pareikšti keturiems vadovaujantiesiems asmenims. Dar penki asmenys apklausti kaip specialieji liudytojai. Laikinai apribotos nuosavybės teisės į žemės sklypus, automobilius, kurių bendra vertė — daugiau kaip 333 tūkst. eurų. Ikiteisminis tyrimas tęsiamas.

  Dar šia tema

  Kaliningrade atsiras naujas krovininio transporto ir logistikos centras
  FNTT sučiupo 6 sukčiavusius direktorius, kurie nesumokėjo pusės milijono mokesčių
  FNTT: į teismą keliaus įmonė, užsiimanti šešėline vištienos prekyba
  Ūkio brigadininkė įtariama pasisavinusi daugiau 93 000 eurų už parduotas svetimas kiaules

  Svarbiausios temos