20:07 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymėta, kad eksportuojant iš ES naftos ir dujų pramonėje naudojamus mechanizmus, eksportui yra taikomos atitinkamos sankcijos

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Lietuvos muitinės pareigūnai sulaikė į Rusiją eksportuoti paruoštą įrangą, naudojamą naftos ir dujų pramonėje.

  Incidentas įvyko penktadienį, rugsėjo 4 dieną. Siunta sulaikyta, kadangi prekės yra dvejopos paskirties, ir tokiam eksportui turi būti pateikta eksporto licencija.

  Taip pat, eksportuojant iš Europos Sąjungos naftos ir dujų pramonėje naudojamus mechanizmus, eksportui yra taikomos atitinkamos sankcijos.

  Sulaikyti šią siuntą Lietuvos muitinė turėjo dar vieną priežastį: įtariama, kad prekių, kurių deklaruojama vertė yra daugiau nei milijonas eurų, reali vertė yra sumažinta.

  Lietuvos muitinės pareigūnų sulaikytoje siuntoje aptikta fontaninė armatūra (vožtuvų-sklendžių rinkinys, vadinamoji eglutė) yra vienas iš svarbiausių mechanizmų naftos ir dujų pramonėje. Įranga skirta naftos gręžinių darbams — ja naftos skystis ar gamtinės dujos iš gręžinių iškeliamos į žemės paviršių. Manoma, kad įranga skirta eksploatuoti naftos ir dujų gręžiniuose, esančiuose Arkties šleife.

  Dar šia tema

  Muitininkai sulaikė ruso ir baltarusio gabenamas grynųjų pinigų kontrabandos siuntas
  Muitininkai: šešėliniai vertelgos skuba užpildyti nelegalių rūkalų "deficitą"
  Tegai:
  Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos