18:32 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (397)

  Taip pat apie šimtas žmonių galėjo turėti kontaktą su koronavirusu užsikrėtusiais žmonėmis. Visi yra izoliuoti ir laikomi didelės rizikos kontaktais

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Lietuvoje keli žmonės šventės metu užsikrėtė koronavirusu rūkydami kaljaną. Apie tai spaudos konferencijoje pasakojo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

  "Šventės metu buvo rūkomas kaljanas. Visi devyni susirgę asmenys rūkė kaljaną, svečių buvo apie 30. Jei buvo daugiau rūkiusiųjų kaljaną, laukiame daugiau susirgimų", — sako ji.

  Pasak Lingienės, apie šimtas žmonių galėjo turėti kontaktą su užsikrėtusiaisiais, visi jie yra izoliuoti ir laikomi didelės rizikos kontaktais. Tarp šių žmonių yra Trakų rajono savivaldybės darbuotojai, centrinės būstinės darbuotojai, policijos pareigūnai ir logistikos įmonių darbuotojai.

  Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Aurelijus Veryga pažymėjo, kad šią savaitę padidintas dėmesys bus skiriamas 11 aukšto rizikos lygio savivaldybių, kuriose per pastarąsias dvi savaites sergamumas siekė 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų.

  Ministras teigė, kad epidemiologinė padėtis šiuo metu žymiai neblogėja, tačiau nereikėtų atsipalaiduoti. Anot jo, koronaviruso atvejų skaičius gali sumažėti tik tuo atveju, jei bus imtasi saugumo priemonių.

  Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo, mirčių skaičius mažėja dėl to, kad pastaruoju metu susirgo daugiausia rizikos grupėms nepriklausantys jauni žmonės.

  "Bet nepamirškime, kad ta jaunesnė populiacija anksčiau ar vėliau susitinka su vyresnio amžiaus žmonėmis. Būkime atsakingi ir atsargūs", — teigė Veryga.

  Naujausiais duomenimis, Lietuvoje dėl koronaviruso hospitalizuoti 42 žmonės, keturi iš jų yra intensyviosios terapijos skyriuose. Prie dirbtinio plaučių ventiliacijos aparato prijungtas vienas asmuo, deguonies terapija taikoma 16 pacientų.

  Per praėjusią dieną Lietuvoje buvo nustatyta 17 naujų koronaviruso atvejų — iš viso respublikoje patvirtinta 3100 atvejų. Pasveiko daugiau nei 1950 žmonių, mirė 86 pacientai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 26,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 876 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (397)

  Dar šia tema

  Koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 11-oje didelės rizikos savivaldybių
  Gamalėjaus centras įvardijo rusų vakcinacijos nuo koronaviruso laiką

  Svarbiausios temos