17:44 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjus reikiamam laiko tarpui, jei šeimininkas neapskųs Jonavos rajono VPK nutarimo, šuniui bus ieškomi nauji namai

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. VšĮ "Gyvūnų gerovės iniciatyvos" (GGI) sulaukė pranešimo apie Jonavoje mušamą bei neprižiūrimą šunį.

  В Йонаве избили собаку металлическим прутом
  © Photo : GGI
  Praėjus reikiamam laiko tarpui, jei šeimininkas neapskųs Jonavos rajono VPK nutarimo, šuniui bus ieškomi nauji namai.

  Pasak liudininkų, neblaivus vyriškis vieliniu strypu "auklėjo" prie būdos pririštą savo augintinį. Gyvūnas neturėjo jokio dubens nei maistui, nei vandeniui, o grandinė, naudota vietoj įprasto antkaklio, apsivijusi aplink kaklą. Toks elgesys yra draudžiamas Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu bei savivaldybių patvirtintų gyvūnų laikymo taisyklių.

  Dėl to GGI kreipėsi į Kauno apskrities, Jonavos rajono vyriausiąjį policijos komisariatą. Į procesą buvo įtraukta ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Tarnybai patikrinus atvejį, užfiksuota, kad gyvūnas neturi vakcinavimo nuo pasiutligės įrodančio dokumento, yra pririštas prie būdos, o vietoj antkaklio naudojama grandinė, taip sukeliant nepatogumo jausmą.

  Taip pat nustatyta, jog augintinis pastoviai neturi vandens. Atlikto patikrinimo metu užfiksuoti Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pažeidimai, paskirta administracinė 50 eurų nuobauda bei administracinio poveikio priemonė — šuns konfiskavimas. Po konfiskacijos šuo yra gyvūnų globos organizacijos "Nuaras" globoje.

  "Apžiūros metu šuniui sužalojimų nenustatyta, bendra būklė gera, įmitimas normalus, išorinių parazitų nerasta. Emocinė būklė: elgėsi atsargiai, bet pakalbinus po truputį pradėjo bendrauti ir vizginti uodegą", — sakė gyvūnų globos organizacijos "Nuaras" atstovas Giedrius Survila.

  Praėjus reikiamam laiko tarpui, jei šeimininkas neapskųs Jonavos rajono VPK nutarimo, šuniui bus ieškomi nauji namai.

  "Suprantu, kad gyvūnui prieglauda nėra geriausia vieta, tačiau paimti jį iš sąlygų, kuriose jis gyveno, yra teisingas policijos sprendimas. Šunelis nusipelnė turėti geresnį gyvenimą ir mes labai tikimės, kad norintys jam suteikti naujus namus susisieks su mumis (GGI) arba tiesiai su Nuaru. Planuojama, kad šunį bus galima dovanoti nuo rugsėjo 17 dienos", — komentavo GGI vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė. 

  Atsižvelgiant į esamą situaciją bei nuolat iškylančius žiauraus elgesio su gyvūnais atvejus, GGI inicijavo projektą, kuriuo siekiama įteisinti draudimą turėti augintinį po žiauraus elgesio su juo ar nusižengimo. Panašūs draudimai šiuo metu jau taikomi Lenkijoje — iki 10 metų, Suomijoje ir Švedijoje — 2 metų, Rumunijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose — 5 metų, Norvegijoje ir Italijoje — 3 metų Taip pat Suomijoje, Belgijoje, Prancūzijoje ir Maltoje numatytas draudimas laikyti gyvūną jį skriaudusiam asmeniui nuo 3 iki 5 metų.

  Dar šia tema

  Dėl kilusio skandalo apie žiaurų elgesį su gyvūnais, Kasčiūnas kreipsis į VMVT
  Konservatoriai siūlo griežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais
  Tegai:
  žiaurus elgesys su gyvūnais, šuo, Jonava

  Svarbiausios temos