03:45 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuo praėjusios savaitės pabaigos iš įvairių galimai nelegalių gyvūnų veisyklų šalyje paimti ir gyvūnų globos įstaigoms perduoti 142 šunys ir 3 katės

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo per 250 pranešimų apie pažeidimus, susijusius su gyvūnų laikymo sąlygų, gyvūnų gerovės ir apsaugos reikalavimų pažeidimais, nelegaliu gyvūnų veisimu ir pan.

  VMVT duomenimis, nuo praėjusio ketvirtadienio pradėta 12 tyrimų, pareigūnai toliau aktyviai tikrina visą gaunamą informaciją.

  VMVT ir policijos pareigūnai, dirbdami kartu su gyvūnų globos įstaigų, savivaldybių administracijų atstovais, pilietiškais gyventojais ir visuomenininkais, patikrinimus dėl gyvūnų nepriežiūros, žiauraus elgesio su jais ir galimos nelegalios veiklos atlieka visoje šalyje, organizuojami bendri ekipažai, sureaguojant į visus gaunamus pranešimus.

  Šiuo metu pagal surinktus duomenis tyrimai vyksta Alytuje, Kaune, Kėdainiuose, Panevėžyje, Tauragėje, Telšiuose, Šiaulių, Širvintų ir Kretingos rajonuose.

  Daugiausia skambučių ir pranešimų gauta iš Kretingos rajono (daugiau 190), taip pat Širvintų, Kėdainių ir kitų šalies vietų. Pranešimai gauti dėl įtariamo nelegalaus gyvūnų veisimo, žiauraus elgesio su gyvūnais, jų kankinimo, nepakankamos priežiūros, gyvūnų laikymo jų rūšies, amžiaus, fiziologijos ir elgsenos neatitinkančiomis teisės aktais nustatytomis sąlygomis, veterinarinės pagalbos nesuteikimo ir kt.

  Tarnybos duomenimis, nuo praėjusios savaitės pabaigos iš įvairių galimai nelegalių gyvūnų veisyklų šalyje paimti ir gyvūnų globos įstaigoms perduoti 142 šunys ir 3 katės.

  Dar šia tema

  Dėl kilusio skandalo apie žiaurų elgesį su gyvūnais, Kasčiūnas kreipsis į VMVT
  Konservatoriai siūlo griežtinti atsakomybę už žiaurų elgesį su gyvūnais
  Policija atlieka 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais
  Tegai:
  žiaurus elgesys su gyvūnais, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos