17:24 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (363)

  Pokyčiai Kauno mieste teikiant stacionarines paslaugas leis užtikrinti, kad šio miesto, rajono bei čia atvykstantys pacientai gydymo paslaugas nuo šiol gaus dar operatyviau, gerės jų prieinamumas, pažymi SAM

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Susijungus Kauno klinikinei ligoninei ir Respublikinei Kauno ligoninei, duris oficialiai atveria nauja gydymo įstaiga — Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, nuo šiol Kaunas tapo pirmuoju dideliu šalies miestu, kuriame sistemiškai sutvarkyta ne tik pirminė, bet ir stacionarinė sveikatos priežiūra.

  "Prieš kelerius į vieną Kauno miesto polikliniką buvo sujungtos penkios didelės poliklinikos. Kaip parodė laikas, šis modelis pasiteisino. Dabar Kaunas turės ir vieną jungtinę ligoninę. Ši Kaunui ir Kauno regionui reikšminga gydymo įstaiga yra pavyzdys, kaip sistemiškai tvarkyti gydymo įstaigas", — pasakė ministras.

  Ministro nuomone, ateityje tokia įstaiga galėtų būti stipriu regioniniu sveikatos centru, prie kurio galėtų jungtis gretimų rajonų gydymo įstaigos. Kartu taip būtų stiprinamas bendradarbiavimas dėl pacientų, o ne konkurencija.

  Moderniame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės logotipe užkoduotos kelios reikšmės — medicininis kryžius, K ir L inicialai, bei besikartojančios L raidės, kurios perteikia ligoninės kompleksiškumą ir ligoninių susijungimą.

  Naujosios gydymo įstaigos LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius — buvusios Kauno klinikinės ligoninės vadovas prof. Albinas Naudžiūnas. Buvusios Respublikinės Kauno ligoninės vadovė doc. dr. Diana Žaliaduonytė tapo LSMU Kauno ligoninės direktore medicinai. 

  Abiejų sujungtų Kauno ligoninių buvę vadovai yra tikri, kad pradėjus dirbti bendrai, pajėgos dar labiau sustiprės, o LSMU Kauno ligoninė taps patraukli Europos Sąjungos investicijoms į infrastruktūrą, žmogiškąjį, medicininį, techninį potencialą, paslaugų kokybės gerinimą.

  Pažymėtina, kad buvusių Kauno klinikinės ir Respublikinės Kauno ligoninių pacientai tiek stacionaruose, tiek poliklinikose toliau gaus tas pačias paslaugas įprastais adresais.  

  Temos:
  Medicina ir sveikata (363)
  Tegai:
  Lietuva, Sveikatos apsaugos ministerija, ligoninė, Kaunas

  Svarbiausios temos