02:09 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (156)

  Anot Verygos, visuomenė per daug atsipalaidavusi, nes koronavirusas plinta švietimo įstaigose ir per asmenines šventes

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga prašo lietuvių dėvėti asmenines apsaugos priemones ir išlaikyti socialinį atstumą kovojant su COVID-19. Apie tai jis parašė socialiniame tinkle Facebook.

  Ministras pažymėjo, kad faktas, jog buvo išklausytas jo ankstesnis prašymas, rodo, kad naujų infekcijų skaičius bent jau kol kas neauga staigiais šuoliais.

  "Taigi labai prašau: ir toliau dėvėkite kaukes, kitas asmens apsaugos priemones, laikykitės tinkamų socialinių atstumų ir kitų taisyklių", — rašė Veryga.

  Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas pažymėjo, kad lietuviai tai padarė pavasarį ir dar kartą gali įrodyti, kad gali įveikti tokius nematomus priešus kaip "klastingas virusas".

  Veryga pažymėjo, kad nors visuomenė vis dar pernelyg atsipalaidavusi, nes virusas plinta švietimo įstaigose ir per asmenines šventes, taip pat yra keletas sunkiai paaiškinamų atvejų, kurie ypač kelia susirūpinimą sveikatos priežiūros specialistams.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje patvirtinta daugiau kaip 3,1 tūkst. koronaviruso atvejų. 1994 žmonės pasveiko, mirčių skaičius išlieka nepakitęs — 86 atvejai.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta apie 27,4 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 898 tūkstančiai žmonių.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (156)

  Dar šia tema

  Koronaviruso atvejai šalyje: užsikrėtimai festivalyje ir kariuomenėje
  Lingienė: apie 200 mokinių yra izoliacijoje dėl koronaviruso
  Nuspręsta, kaip balsuos koronavirusu sergantys rinkėjai
  Tegai:
  koronavirusas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos