11:03 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (168)

  Pabrėžiama, kad 14 iš jų registruota Vilniaus, 7 — Klaipėdos, 6 — Kauno, 3 — Šiaulių, po 1 — Alytaus ir Tauragės apskrityse

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Per praėjusią parą šalyje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos atvejai. Apie tai praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Pabrėžiama, kad 14 iš jų registruota Vilniaus, 7 — Klaipėdos, 6 — Kauno, 3 — Šiaulių, po 1 — Alytaus ir Tauragės apskrityse.

  Teigiama, jog po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 27 žmonės. 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą registruoti 2 įvežtiniai atvejai.

  Pažymima, kad pirmasis įvežtinis atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. Koronavirusas patvirtintas asmeniui, kuris grįžo iš Prancūzijos, o Šiaulių apskrityje koronavirusas patvirtintas žmogui, grįžusiam iš Ukrainos.

  Pranešime teigiama, kad 18 atvejų yra siejami su židiniais. Du iš jų Šiauliuose veikiančioje siuvimo įmonėje, iš viso su šiuo protrūkiu dabar siejama 15 koronaviruso atvejų.

  Dar 4 atvejai siejami su židiniu viename odontologijos kabinete Klaipėdos apskrityje, Gargžduose. Vienas iš šių asmenų lanko lopšelį-darželį "Gintarėlis". Darželyje asmuo paskutinį kartą buvo rugsėjo 2 dieną. Nustatyti 24 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys.

  Taip pat 3 vakarykštę parą Vilniaus apskrityje patvirtini koronaviruso atvejai yra siejami su vienu susibūrimu Trakuose, kur dalyvavo COVID-19 sergantis asmuo. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 4 atvejai. 2 vakar patvirtinti koronviruso atvejai siejami su asmenine švente Trakų rajone. Vertinama, jog su protrūkiu šiuo metu iš viso siejama 12 susirgimų.

  "Dar 1 atvejis, nustatytas Vilniaus apskrityje, siejamas su rugpjūčio 15–16 d. Prienų rajone vykusiu "PravalFestu". Vakar COVID-19 patvirtinta šio renginio dalyviui. Iš viso su šiuo renginiu dabar siejama 20 atvejų, įskaitant patvirtintą per vakar", — teigiama pranešime.

  Dar 1 atvejis, vakar nustatytas Tauragės apskrityje, yra siejamas su protrūkiu viename iš kariuomenės dalinių. Iš viso su šiuo židiniu siejami 36 susirgimai.

  Taip pat 1 naujas koronaviruso atvejis siejamas su židiniu "Klaipėdos energijoje". Asmuo nėra darbuotojas. Su protrūkiu šiuo metu yra susiję 4 COVID-19 atvejai. Kiti 2 koronaviruso atvejai siejami su asmenimis Kauno apskrityje, kurie dirba LSMU Kauno ligoninėje. Asmenys yra sveikatos priežiūros specialistai.

  Vilniaus apskrityje vakar patvirtinti 2 atvejai, dabartiniu vertinimu, siejami su rugpjūčio mėnesį Palangoje vykusiomis veteranų krepšinio varžybomis. Vertinama, kad šiuo metu yra susiję 3 atvejai.

  Dar 9 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau šie atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

  3 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios.

  Šiuo metu Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 3163 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1056 asmenys, 2008 pasveiko.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (168)

  Dar šia tema

  Nuspręsta, kaip balsuos koronavirusu sergantys rinkėjai
  Daugėjant COVID-19 atvejų mokyklose, SAM atnaujina rekomendacijas dėl maitinimo
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos