06:34 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vaizdo stebėjimo kameros bus įrengtos dar šiais metais, o kitais metais planuojama jų įsigyti dar daugiau

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Vilniaus miesto atliekų tvarkymo kontrolę vykdanti savivaldybės įmonė "Vilniaus atliekų sistemos administratorius" (VASA) įrengs 14 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios bus įrengtos problematiškiausiose atliekų surinkimo vietose, rašo miesto savivaldybė.

  Šis sprendimas priimtas atsižvelgus į užfiksuotų atliekų tvarkymo pažeidimų ir didėjantį gyventojų pranešimų kiekį. Stebėjimo kameromis gauta informacija įgalins įmonę operatyviai ir tiksliai identifikuoti atliekų tvarkymo pažeidimus ir juos vykdančius asmenis, leis sustiprinti atliekų vežėjų kontrolę.

  Vaizdo stebėjimo kameros gebės fiksuoti asmenis, automobilius ir kitus objektus bet kuriuo paros metu. Šie įrenginiai patys atliks stebimos vietos analitiką pagal iš anksto nurodytus parametrus ir skirtingas užduotis. Apibrėžtoje srityje kameros fiksuos atsirandančius ir dingstančius objektus, jų dydžius, proporcijas, judesius ir buvimo trukmę. Kamerose įdiegta sistema perduos įmonės personalui visus įspėjimus apie pastebėtus pažeidimus realiu laiku.

  Pasak VASA Atliekų tvarkymo kontrolės skyriaus vadovo Gintauto Mackonio, kai kurie žmonės išmeta ne tik senus baldus, statybos atliekas, bet ir pavojingas bei aplinkai kenksmingas atliekas.

  "Be to, kiekvieną mėnesį gauname apie pusę tūkstančio pranešimų iš gyventojų dėl nesąžiningų žmonių išmestų atliekų. Akivaizdu, kad vien informavimo ir edukacijos neužtenka norint daryti didesnę įtaką miestiečių atliekų tvarkymo kultūrai. Deja, daliai žmonių pakeisti blogus įpročius gali padėti tik žinojimas, kad neteisėtai pasielgus atsakomybės neišvengsi" — sakė jis.

  Mackonio teigimu, taisyklių sugriežtinimas, galimybės operatyviai identifikuoti pažeidėjus, baudų grėsmė ir viešumas yra taikomas ir vagysčių bei kelių eismo taisyklių pažeidimų prevencijoje, ne išimtis ir atliekų tvarkymas.

  VASA duomenimis, vaizdo kameros reikšmingai sumažina neteisėtus atliekų savininkų veiksmus. Prieš daugiau kaip metus laikinai panaudojus išnuomotas stebėjimo kameras Vilniaus mieste, atliekų tvarkymo situacija stebimose vietose buvo pagerėjusi. Todėl sostinės savivaldybė ir jos įmonė VASA priėmė sprendimą įsigyti nuolatiniam naudojimui 14 vaizdo stebėjimo kamerų. Jos bus įrengtos dar šiais metais. Kitais metais planuojama įsigyti dar daugiau vaizdo stebėjimo kamerų.

  Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. Jei nusižengimas padarytas pakartotinai, bauda gali siekti iki 600 eurų.

  Dar šia tema

  Vilniuje bus gerinamas dviračių eismas
  Vilniuje naujas dviračių takas sujungė Žirmūnus ir Šnipiškes — video
  Tegai:
  atliekos, vaizdo kamera, Vilnius

  Svarbiausios temos