09:49 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (110)

  Sprendimą dėl saviizoliacijos laikotarpio trumpinimo turėtų pasirašyti valstybės lygio operacijų vadovas

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje informavo apie naujausius planuojamus ribojimus.

  "Šiandien COVID-19 komitete nutarėme trumpinti izoliacijos laiką tiems žmonėms, kurie atvyko ar sugrįžo iš užsienio šalių, neturėjo sąlyčio su užsikrėtusiais koronavirusu, nepajuto simptomų ir praėjus bent 8 dienoms po atvykimo į Lietuvą pasidarė COVID-19 testą, kuris yra neigiamas", — rašo Skvernelis.

  Pasak premjero, tokie asmenys galės palikti izoliacijos vietą praėjus 10, o ne 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą. Ministras pirmininkas viliasi, kad tai leis greičiau grįžti į darbo rinką ir visuomeninį gyvenimą tiems, kurie neserga COVID-19.

  "Tokios yra rekomendacijos ir iš specialistų, kitų šalių praktika. Toks sprendimas bus priimtas, jį paskelbs operacijų vadovas. Mes iš principo ministrų kabinete taip pat šitą klausimą apsitarėme ir panašu, kad šia linkme judėsime. Taip būtų paprasčiau grįžti į darbo rinką ir į gyvenimą", — po Vyriausybės posėdžio sakė Skvernelis.

  Europos užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, koronaviruso inkubacinio periodo mediana yra 5–6 dienos, o rizika susirgti yra mažesnė antrąją savaitę po kontakto su sergančiu.

  Sprendimą dėl saviizoliacijos laikotarpio trumpinimo turėtų pasirašyti valstybės lygio operacijų vadovas Aurelijus Veryga. Kartu Skvernelis įvardijo, kad šis sprendimas galėtų įsigalioti jau kitą savaitę.

  "Dėl konkrečios datos aš tikrai šiandien nenorėčiau įvardyti, bet pasvarstymai yra, kad tai gali būti apie rugsėjo 15 dieną. Reikėtų palaukti ministro sprendimo", — trečiadienį spaudos konferencijoje pažymėjo Skvernelis.

  Šiuo metu Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 3163 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1056 asmenys, 2008 pasveiko.

  Šią savaitę, rugsėjo 7–13 dienomis imtinai, Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių, Šilalės, Jurbarko, Tauragės ir Pasvalio rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Šiose 11 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Nuo rugpjūčio 21 dienos valstybėje sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (110)

  Dar šia tema

  Premjero patarėjas neleido žurnalistams užduoti klausimo apie Savicką
  "Nematomas priešas": sveikatos apsaugos ministras paragino lietuvius dėvėti kaukes
  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje užfiksuoti 3163 COVID-19 atvejai konkretiems žmonėms
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos