08:31 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad jau gauta paraiškų šioms kompensacijoms už 4,1 mln. eurų, o iš Klimato kaitos programos šiam tikslui iš viso skirta 5 mln. eurų

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Gyventojai, sunaikinusieji savo taršų automobilį ir norintieji gauti kompensacijas įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą ar mopedą arba viešojo transporto bilietą, turėtų suskubti, praneša Aplinkos ministerija.

  Pabrėžiama, kad jau gauta paraiškų šioms kompensacijoms už 4,1 mln. eurų, o iš Klimato kaitos programos šiam tikslui iš viso skirta 5 mln. eurų.

  "Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) paraiškas priims, kol pakaks likusių 900 tūkst. eurų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos. Jeigu jos ir toliau bus teikiamos taip intensyviai, manoma, kad lėšų pakaks iki spalio mėnesio", — teigiama pranešime.

  Pažymima, kad nuo gegužės, kai buvo paskelbtas kvietimas teikti paraiškas, į APVA jau kreipėsi daugiau kaip 4,6 tūkst. gyventojų. Žmonės kompensacinių išmokų daugiausia prašo elektriniams paspirtukams ir paprastiems dviračiams.

  Kaip pranešama, nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų už paprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

  Dar šia tema

  Vilniuje įrengs vaizdo kameras, skirtas nustatyti atliekų tvarkymo pažeidėjus
  Nausėda: ES turi užtikrinti demokratijos principų laikymąsi savo kaimynystėje
  Tegai:
  paspirtukas, aplinkos tarša, oro tarša

  Svarbiausios temos