23:40 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (180)

  Šiuo metu valstybių, iš kurių grįžus reikalinga dviejų savaičių saviizoliacija, sąraše yra 101 šalis

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Artimiausiu metu planuojama peržiūrėti rodiklius, kuriuos pasiekus bus taikoma privaloma saviizoliacija. Apie tai premjeras Saulius Skvernelis pranešė per trečiadienio spaudos konferenciją.

  Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu valstybių, iš kurių grįžus reikalinga saviizoliacija, sąraše yra 101 šalis.

  Premjeras pastebėjo, kad artėjama prie ribos, kai neliks valstybių, iš kurių grįžus nereikėtų izoliuotis.

  "Dėl to mes, aišku, tikimės bendro europinio sprendimo, o tie skaičiai, rodikliai visiškai kitokie, kalbama apie uždraudimą, griežtesnį ribojimą, kai yra 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų ar 50 atvejų. Mes linkę tam pritarti, bent jau kalbėtis", — sakė Skvernelis.

  Premjeras taip pat papasakojo, kad situaciją dėl saviizoliacijos yra aptaręs su kitais Baltijos valstybių premjerais. Estijos premjeras pasiūlė, kad rodiklis, kurį pasiekus reikalinga saviizoliacija, siektų ne 16, o 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

  "Aš iš principo, pasitaręs su mūsų specialistais irgi būčiau linkęs tam pritarti, Latvija turi kitokią nuomonę, tačiau sveikatos apsaugos ministras informavo, kad derybos vyks iki penktadienio ir tada, matyt, turėsime galutinius sprendimus. Turime laikytis bendrų kriterijų, jeigu norime išlaikyti bent jau vadinamą Baltijos šalių burbulą. Tai labai svarbu, matysime penktadienį, kokia bus Latvijos pozicija, jeigu tai bus sprendimai išsiskiriantys, tai mes žengsime kitus žingsnius. Pavyzdžiui, buvo svarstoma dėl atskirų užsienio valstybių teritorijų vertinimo, ypatingai kalbant apie salas, atskirą epidemiologinę situaciją, atskirus kriterijus", — kalbėjo premjeras.

  Šiuo metu Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 3163 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1056 asmenys, 2008 pasveiko.

  Šią savaitę, rugsėjo 7–13 dienomis imtinai, Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių, Šilalės, Jurbarko, Tauragės ir Pasvalio rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. Šiose 11 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Nuo rugpjūčio 21 dienos valstybėje sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (180)

  Dar šia tema

  Skvernelis su Norvegijos premjere aptarė situaciją Baltarusijoje
  Tegai:
  COVID-19, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos