20:01 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (94)

  Planuojama, kad izoliuoto darbo testai Kaliningrade bus atliekami kasmet, kol Lietuva ir kitos Baltijos šalys atsiskirs nuo BRELL sistemos

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Šių metų rugsėjo 12 dieną planuotas Kaliningrado izoliuoto darbo bandymas įvyks savaite vėliau, rugsėjo 19 dieną, praneša Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė "Litgrid".

  Apie nukeltą bandymą "Litgrid" informavo Rusijos perdavimo sistemos operatorius. Pažymėta, kad datos pakeitimo priežastys detalizuotos nebuvo.

  Planuojama, kad bandymas truks 8 valandas, nuo 10  iki 18 val. Jo metu "Litgrid" veiks pagal iš anksto parengtą darbo režimo planą, kurio pagrindinis tikslas — užtikrinti Lietuvos elektros sistemos patikimumą ir koordinuotą darbą su kaimyninių šalių operatoriais.

  Giedrius Radvila, "Litgrid" Sistemos valdymo departamento direktorius pažymėjo, kad Lietuvos elektros sistema yra pasirengusi šiam bandymui.

  "Patys šią vasarą jau atlikome du testus: rugpjūčio mėnesį išbandėme izoliuotą dalies Lietuvos elektros sistemos darbą, kai didžiosios elektrinės ir tarptautinė jungtis "LitPol Link" veikė atskirai nuo BRELL sistemos, o rugsėjo mėnesį sėkmingai atlikome jūrinės jungties "NordBalt" testą, kurio metu išbandyta galimybė atstatyti sistemą po jos visiško atsijungimo. Abiejų bandymų rezultatai rodo, kad ir mes, ir elektros energijos gamintojai esame tinkamai pasirengę dirbti izoliuotai avariniu režimu, valdyti dažnį bei reaguoti į jo pokyčius, jei to prireiktų", — teigia Radvila.

  Bandymo metu prekyba iš Kaliningrado importuojama elektra nevyks. Pirmą kartą tokio pobūdžio bandymas Kaliningrade surengtas pernai, gegužės pabaigoje, ir truko 72 valandas. Iki tol buvo surengti keli trumpalaikiai, po 15 minučių trukę bandymai. Planuojama, kad izoliuoto darbo testai Kaliningrade bus atliekami kasmet, kol Lietuva ir kitos Baltijos šalys atsiskirs nuo BRELL sistemos.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija 2025 metais nori pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (jį sudaro Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) ir prisijungti prie žemyninės Europos energetikos sistemos. Jos bus sujungtos per Lenkiją — per jau pastatytą "LitPol Link" jungtį ir jūrų kabelį "Harmony Link".

  Lietuvoje noras pasitraukti iš BRELL paaiškinamas siekiu įgyti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Vis dėlto, daugelio ekspertų teigimu, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus labai brangus išteklių ir pinigų srityje, taip pat ateityje smogs ir per vartotojų kišenę, nes tarifai neišvengiamai didės.

  Tuo tarpu Maskva tikisi, kad net ir po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL, elektros tiekimas respublikoms bus tęsiamas.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (94)

  Dar šia tema

  Ekspertas: pasitraukimas iš BRELL nepridės patrauklumo gyvenimui Baltijos šalyse
  Nemokslinė fantastika: Baltijos šalys nori išduoti "pasus" elektronams iš BelAE
  Užraukti ir pamiršti: Lietuva kai ką žino apie BelAE, bet niekada nepasakys
  Tegai:
  Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, BRELL

  Svarbiausios temos