01:34 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiame kelis metus trukusiame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, dokumentų suklastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti iš viso keturiems asmenims

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), apie tai pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Ikiteisminio tyrimo duomenimis, organizuota grupė prekiavo mobiliaisiais telefonais. Lietuvoje jie buvo įsteigę 4 įmones, kurios iš Europoje, daugiausiai Lenkijoje ir Vokietijoje, veikiančių įmonių užsakinėdavo didelius kiekius mobiliųjų telefonų su priedais, juos importuodavo į Lietuvą pritaikę 0 proc. PVM ir žemesnėmis nei rinkos kainomis perparduodavo vietos mobiliųjų telefonų mažmenininkams, telefonų salonams bei prekybos centrams, pritaikę mokėtiną 21 proc. PVM.

  Tam, kad išvengtų nuo pardavimo pajamų privalomo PVM sumokėjimo į valstybės biudžetą, asmenys, įtariama, klastojo sąskaitas faktūras. Jose buvo įrašomi melagingi duomenys, neva parduotos prekės buvo įsigytos iš šalyje veikiančių ir grupuotės valdomų įmonių. Dalis šių įmonių realios veiklos nevykdė.

  Manoma, kad prekybos mobiliaisiais telefonais ir jų priedais apyvarta per nepilnus dvejus metus galėjo siekti apie 23 mln. eurų. Pareigūnai skaičiuoja, kad vengiant mokėti PVM, per šį laikotarpį valstybei buvo nesumokėta virš 4 mln. eurų.

  Šiame kelis metus trukusiame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl sukčiavimo stambiu mastu, dokumentų suklastojimo bei apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti iš viso keturiems asmenims. Dar 2 asmenims įtarimai buvo pareikšti dėl kitų su šios organizuotos grupės veikla susijusių nusikalstamų veikų — aplaidaus apskaitos tvarkymo ir dokumentų suklastojimo — ir dėl jų jau yra priimti įsiteisėję teismo sprendimai.

  Atliekant ikiteisminį tyrimą organizuotos nusikalstamos grupės organizatorius nuo teisėsaugos pasislėpė, vykdoma tarptautinė jo paieška. Likę organizuotos grupės nariai laukia teismo.

  Griežčiausia gresianti bausmė už sukčiavimą stambiu mastu — laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už dokumento suklastojimą ir jo panaudojimą, jeigu dėl to buvo padaryta didelės žalos, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki šešerių metų. Dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo griežčiausia gresianti bausmė — laisvės atėmimas iki ketverių metų.

  Dar šia tema

  FNTT sučiupo 6 sukčiavusius direktorius, kurie nesumokėjo pusės milijono mokesčių
  Ūkio brigadininkė įtariama pasisavinusi daugiau 93 000 eurų už parduotas svetimas kiaules
  FNTT: į teismą keliaus įmonė, užsiimanti šešėline vištienos prekyba
  Tegai:
  mokesčių vengimas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos