08:37 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (166)

  Per vakar parą COVID-19 atvejis nustatytas Raseinių policijos komisariate,  siuvimo įmonėje Šiauliuose, gimnazijoje Rokiškio rajone, farmacijos įmonėje Kauno apskrityje ir kitose miestuose

  VILNIUS, 10 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 koronavirusinės infekcijos atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 3199 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1070 asmenų, 2030 – pasveiko.

  15 iš naujų atvėjų registruota Vilniaus, 7 Kauno, 7 Šiaulių, 3 Panevėžio, 2 Tauragės, po 1 – Klaipėdos ir Utenos apskrityse. 6 atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Likusių 10 patvirtintų atvejų yra po kontakto, bet ne židiniuose.

  Įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos, Moldovos ir Italijos

  Pirmasis įvežtinis atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Koronavirusinė infekcija patvirtinta asmeniui, grįžusiam iš Moldovos. 1 atvejis Vilniaus apskrityje patvirtintas asmeniui, grįžusiam iš Italijos, kitas atvejis – atvykusiam iš Ukrainos. 

  17 atvejų siejama su židiniais

  Su židiniu Šiauliuose veikiančioje siuvimo įmonėje siejami 5 patvirtinti koronavirusinės infekcijos atvejai. Taip pat patvirtintas vienas antrinis atvejis, siejamas su šia įmone. Jau 14 įmonės darbuotojų ir 7 žmonėms, po kontakto su šios įmonės darbuotojais, patvirtintas koronavirusas. Iš viso su šia įmone siejamas 21 atvejis.
  Su židiniu "Klaipėdos energijoje" patvirtintas 1 naujas atvejis. Iš viso su šiuo židiniu yra siejami 5 atvejai.

  Tauragės apskrityje 2 patvirtinti atvejai ir yra susiję su protrūkiu kariuomenėje. Su šiuo protrūkiu jau susiję 38 atvejai.

  1 per vakar parą patvirtintas atvejis yra antrinis ir siejamas su šeimos švente Trakų rajone. Asmuo galėjo užsikrėsti nuo kolegos, dalyvavusio šioje šventėje. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 13 atvejų.

  Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje koronavirusinė infekcija patvirtinta 2 asmenims, kurie dirba administracijoje. Įtariama, kad šis židinys gali būti susijęs su židiniu, registruotu Rokiškio rajone rugpjūčio 26. 

  Raseinių policijos komisariate per vakar parą buvo nustatyti 2 atvejai. Nuo ko asmenys galėjo užsikrėsti kol kas nėra žinoma. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

  Taip pat 2 atvejai vakar buvo patvirtinti vienoje farmacijos įmonėje Kauno apskrityje. Užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra žinomos. Asmenys jautė simptomus. 

  1 patvirtintas atvejis Visagine yra siejamas su įmone, dalyvaujančia Vilniaus kogeneracinės elektrinės statybų projekte. Su šiuo židiniu jau siejami 17 atvejų.

  Šią savaitę, nuo rugsėjo 7 iki 13 dienos Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių, Šilalės, Jurbarko, Tauragės ir Pasvalio rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 11 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Nuo rugpjūčio pabaigos valstybėje sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (166)

  Dar šia tema

  Skvernelis pranešė apie ketinimą sutrumpinti COVID-19 paveiktų šalių sąrašą
  Žiniasklaida: Italija sukūrė COVID-19 testą, kurio rezultatas gaunamas po 3 minučių  
  Tegai:
  koronavirusas, COVID-19

  Svarbiausios temos