23:49 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo reikalavimai turi būti perkelti į nacionalinius teisės aktus iki 2021 metų liepos 3 dienos

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės atstovai asociacijos "Lietuvos gėrimai" visuotinio susirinkimo metu aptarė ES reikalavimus mažinti tam tikrų vienkartinių plastikinių gaminių naudojimą ir mūsų šalies veiksmus jiems įgyvendinti, teigiama ministerijos pranešime.

  Pabrėžiama, kad Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos dėl tam tikrų plastikinių gaminių poveikio aplinkai mažinimo reikalavimai turi būti perkelti į nacionalinius teisės aktus iki 2021 metų liepos 3 dienos.

  Pranešime teigiama, jog liepos 3 dieną įsigalios draudimas tiekti rinkai iš polistireninio putplasčio pagamintą gėrimų tarą bei puodelius, įskaitant jų kamštelius, dangtelius, taip pat bus įvestas privalomas gėrimų indelių žymėjimas.

  Pažymima, kad nuo 2025 metų plastikinių gėrimų butelių, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra polietileno teraftalatas ("PET buteliai"), sudėtyje privalės būti bent 25 proc. perdirbto plastiko, o nuo 2030 metų — bent 30 proc.

  Priduriama, kad šie ir kiti gėrimų pramonei aktualūs reikalavimai, jų įgyvendinimo terminai yra aptarti su susirinkimo dalyviais. 

  Dar šia tema

  Europos ekspertai atvyks į Baltarusiją BelAE streso testų veiksmų plano apžvalgos parengti
  Lietuva pratęsė bendradarbiavimą su Europos kosmoso agentūra
  Tegai:
  Aplinkos ministerija, plastikas

  Svarbiausios temos