10:51 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasieniečiui kinologui buvo pranešta, kad į mišką netoli Pabradės grybauti išėjo ir negrįžo vyriškis

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Pavoverės užkardoje tarnaujantis belgų aviganis Gizas naktį Švenčionių rajono miške surado grybauti išėjusį ir pasiklydusį 76-erių vyrą, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Trečiadienį, apie 22:00, į VSAT kinologą, kuris tuo metu buvo ne tarnyboje, pagalbos kreipėsi sunerimusi pažįstama Pabradės gyventoja. Ji pasieniečiui pranešė, kad apie 18:00 į mišką netoli Pabradės grybauti išėjo ir negrįžo jos giminaitis.

  Pasienietis kinologas į prašymą sureagavo tuoj pat. Apie įvykį jis pranešė savo užkardos budėtojui ir į pagalbą pasitelkė dar vieną kolegą kinologą. Su tarnybiniais belgų aviganiais — septynerių metų Gizu ir ketverių metų Midi — jiedu iškart nuvyko į apytikslę įvykio vietą.

  Nustatę kryptį, kuria galėjo nueiti grybautojas, VSAT kinologai su šunimis leidosi į paieškas miške, kuris driekiasi nuo Pabradės link Gaspariškių kaimo Švenčionių rajone.

  "Iššukavę" kairiąją miško pusę, pasiklydusio žmogaus pėdsakų Gizas ir Midi neaptiko. Pratęsus paiešką kitoje miško pusėje ir ten praėjus maždaug 3 kilometrus, Gizas aptiko pėdsakus. Tarnybinis šuo kinologą nuvedė prie krūmais apaugusios pelkėtos vietos. Ten Gizas lojimu pranešė apie surastą žmogų.

  Tuomet ir kinologai pamatė prie medžio stovintį pasiklydusį vyrą. Buvo 30 minučių po vidurnakčio, o visa paieška truko apie 2 valandas. Surastą vyrą iš miško gilumos pasieniečiai išvedė į kelią ir perdavė jo giminaičiams. Medikų pagalbos žmogui neprireikė.

  Dar šia tema

  Šiauliuose pasieniečiai aptiko daugiau nei 8 000 pakelių kontrabandinių cigarečių
  Po gaudynių sulaikytas kaunietis, įtariama, vairavo Olandijoje pavogtą automobilį
  Nustatyta pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų izoliavimo ir testavimo tvarka
  Tegai:
  grybautojas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos