10:53 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)

  Prieš tai nesyk įkliuvusiems ir jau baustiems už kontrabandinių cigarečių gabenimą pažeidėjams gresia tūkstantinės baudos

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Švenčionių rajone į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų pasalą pateko du vietiniai gyventojai, atvykę pasiimti kontrabandinių cigarečių krovinio, praneša VSAT spaudos tarnyba.

  Trečiadienį ryte Vilniaus pasienio rinktinės Švenčionių užkardos pasieniečiai gavo kolegų iš Adutiškio užkardos pranešimą apie pastebėtą ryšulį ties Švenčionių rajono Kirkučių kaimu. Įtarus, kad tai gali būti cigaretės, kurių, manoma, atvyks pasiimti kontrabandininkai, nuspręsta surengti pasalą.

  Tą pačią dieną popiet pažeidėjų tykoję VSAT pareigūnai pastebėjo atvažiuojantį automobilį "Volkswagen Passat". Iš jo išlipo du vyrai: vienas liko prie transporto priemonės, kitas patraukė ryšulio link. Abu juos sučiupo netikėtai pasirodę pasieniečiai.

  Nustatyta, kad tai gerai VSAT pareigūnams žinomi Švenčionių rajono gyventojai, abu 31-erių metų. Vyrai nekart yra įkliuvę gabendami kontrabandines cigaretes ir už tai sulaukę baudų.

  Šįkart ryšulyje, kurį ketino gabenti švenčioniškiai, rasta 1120 pakelių cigarečių "Minsk", pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

  Котрабанда
  Švenčionių rajone pasieniečiai surengė pasalą ir sugavo rūkalų gabentojus

  Dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimą pažeidžiant nustatytą tvarką pradėta administracinės bylos teisena. Už tokį pažeidimą vyrams gresia baudos nuo 5200 iki 6000 eurų. Po apklausų švenčioniškiai paleisti. Jiems įteikti šaukimai atvykti į jų bylą nagrinėsiantį teismą.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (360)

  Dar šia tema

  VSAT vaizdo įraše parodė sieną su Rusija saugančios užkardos darbą
  Šiauliuose pasieniečiai aptiko daugiau nei 8 000 pakelių kontrabandinių cigarečių
  Muitininkai furgone aptiko daugiau nei 4 tūkst. pakelių kontrabandinių rūkalų — video
  Kauno apskrities policija sudegino beveik 80 tūkst. pakelių cigarečių — video
  Tegai:
  Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), cigarečių kontrabanda, kontrabanda, Lietuva

  Svarbiausios temos