05:10 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kilo įtarimų, kad valstybei nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 71 tūkstantį eurų

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Tauragėje įsikūrusi mėsos perdirbimo įmonė kaltinama apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu ir neteisingų duomenų apie pajamas pateikimu, praneša FNTT.

  Įtariama, kad valstybei nesumokėtų mokesčių suma siekia beveik 71 tūkst. eurų.

  "Tauragėje veikianti mėsos perdirbimo bendrovė iš žalios mėsos gamino rūkytus gaminius — dešreles, lašinukus ir kitokią produkciją. Pagaminta produkcija buvo pristatoma prekybos centrams, parduotuvėms", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad FNTT, gavusi Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos informaciją bei įtarusi, kad įmonė galimai apgaulingai tvarko buhalterinę apskaitą, pradėjo ikiteisminį tyrimą.

  Pareigūnai, bendradarbiaudami su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais, atliko kratą, po kurios nustatė, kad įmonė savo apskaitoje nurodo turinti mėsos žaliavų už beveik 400 tūkst. eurų. Patalpas patikrinę pareigūnai tokio didžiulio kiekio mėsos nerado.

  Pažymima, kad sulyginus iš tiesų sunaudotą gamybai mėsos žaliavą su skaičiais, nurodytais bendrovės apskaitos dokumentuose, paaiškėjo, jog trūksta mėsos už beveik 345 tūkst. eurų, taip pat valstybei nesumokėtas pridėtinės vertės mokestis, kuris siekia beveik 71 tūkst. eurų.

  Byla perduodama teismui.

  Už mokesčių slėpimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 750 MGL, griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

  Dar šia tema

  Klaipėdoje pensininkė sukčiui atidavė beveik 20 tūkst eurų
  Sučiupti organizuotos grupės nariai, dėl kurių veiklos valstybei nesumokėti 4 mln eurų
  Tegai:
  mokesčiai, mėsa, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)

  Svarbiausios temos