08:28 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo nuo rugsėjo 15 dienos savo asmens duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turės pateikti elektroniniu būdu, rašo Sveikatos apsaugos ministerija.

  Dar prieš įlipant į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą — vadinamąjį QR kodą — pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.  

  Jei asmuo neturi mobiliojo įrenginio ar interneto prieigos, vežėjai privalės sudaryti sąlygas, kad elektroninę anketą žmonės galėtų užpildyti, pasinaudoję vežėjų suteiktomis priemonėmis. 

  Popierinę anketą bus galima pateikti tik išimtiniais atvejais, jei dėl tikrai objektyvių priežasčių, kaip, pavyzdžiui, interneto ryšio trikdžiai ir pan., to nebus galima padaryti elektroniniu būdu. Atspausdintą anketą pildymui žmogui turi suteikti vežėjai, kurie ne vėliau nei per 1 dieną ją pateiks NVSC.

  Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, taip siekiama taupyti tiek žmonių, tiek specialistų laiką.

  "Kiekvienam, laukiančiam lėktuvo, kelto ar traukinio, užpildyti anketą ir pateikti savo duomenis elektroniniu būdu užtrunka vos kelias minutes. Tuo metu, pildant popierinę anketą — žymiai ilgiau. Be to, tuos duomenis iš popierinių anketų tenka suvesti į informacinę sistemą, kam reikalingi nemaži žmogiškieji resursai, kuriuos būtų galima skirti kitiems darbams, pavyzdžiui — konsultavimui", — sakė ministras. 

  Pasak NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, iki šiol kasdien oro uostuose, jūrų uoste popierinių anketų surenkama po kelis tūkstančius. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. 

  "Suprantame, kad koronavirusas nėra eilinė situacija, suprantame, kad žmonėms kyla papildomų rūpesčių, nepatogumų, tačiau visi turime prisidėti prie infekcijos plitimo prevencijos priemonių. Taip pat noriu pabrėžti, kad žmonių prašoma pateikti tuos duomenis, kurie svarbūs epidemiologiškai. Paprastai tariant, jeigu, pavyzdžiui, būtų užfiksuotas susirgimas, pateikti keliautojų duomenys leidžia iškart išsiaiškinti, kurie žmonės kelionės metu sėdėjo greta užsikrėtusiojo, ir įvertinti individualią jų riziką bei užkirsti kelią tolimesniam infekcijos plitimui", — teigė Lingienė.

  Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

  Izoliuotis 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš koronaviruso paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Dar šia tema

  "Akropoliuose" šiemet nevyks rudeninis "Jamam" dėl COVID-19 plitimo rizikos
  Estija padidins leistiną COVID-19 užsikrėtimo lygį Lietuvai ir Suomijai
  Atlikus tyrimus nustatyta, kad "Grindoje" COVID-19 persirgo kas dešimtas žmogus
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos