04:51 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (126)

  Planuojama įtraukti ir daugiau visuomenės grupių, kurios galėtų išsitirti serologiniais testais. Pavyzdžiui, jau kalbama su verslo atstovais dėl galimybių testuoti parduotuvių darbuotojus ir vaistininkus

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Ir toliau sudaromos galimybes serologiniais testais nemokamai išsitirti įvairioms visuomenės grupėms, kurios susiduria su padidinta rizika užsikrėsti koronavirusu, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, kad yra nuolat plečiamas tiriamųjų žmonių ratas, į jį įtraukiant vis daugiau visuomenės grupių. Tokiu būdu siekiama ne tik valdyti šios infekcijos plitimą, bet ir įvertinti, kiek žmonių ja jau persirgo. 

  "Taigi tęsiant skirtingų visuomenės grupių testavimą, galimybę pasitikrinti greitaisiais serologiniais testais turės ne tik ugdymo įstaigų darbuotojai, bet ir Žemės ūkio ministerijos, jos pavaldžių įstaigų, vaiko teisių apsaugos specialistai bei vidaus reikalų sistemos pareigūnai, kurių testavimą organizuos Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centras, savivaldybės. Sudarytos galimybės išsitirti ir Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad tai numatyta atitinkamose sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose.  

  Planuojama įtraukti ir daugiau visuomenės grupių, kurios galėtų išsitirti serologiniais testais. Pavyzdžiui, jau kalbama su verslo atstovais dėl galimybių testuoti parduotuvių darbuotojus ir vaistininkus.

  Pažymima, kad šiuo nemokamu testavimu, kuris prasidėjo pavasarį, siekiama aprėpti kuo didesnę visuomenės dalį.

  SAM primena, kad balandį buvo vykdomas Nemenčinės gyventojų tyrimas, kai šiame mieste užfiksuotas koronaviruso infekcijos protrūkis. 

  "Tyrimą greitaisiais testais vykdys gydymo įstaigos, turinčios licenciją, suteikiančią teisę teikti laboratorinės diagnostikos paslaugas arba pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas", — teigiama pranešime.

  Šie tyrimai bus atliekami greitaisiais serologiniais testais, imant kraują iš piršto ir užlašinant jo ant testo. Rezultatas gaunamas per 10–15 minučių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (126)

  Dar šia tema

  Žurnalas "Lancet" kreipėsi į rusų vakcinos nuo COVID-19 kūrėjus
  Lietuvoje per parą beveik pusšimtis naujų COVID-19 atvejų: iki šiol tebeserga 1095 asmenys
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas

  Svarbiausios temos