23:18 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (180)

  Pabrėžiama, kad šešiose savivaldybėse vykdytas testavimas parodė, jog koronavirusu persirgo nuo 1,3 iki 2,8 proc. gyventojų

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Vilniaus universiteto mokslininkai penktadienį pristatė pirmus populiacijos tyrimo rezultatus, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad šešiose savivaldybėse vykdytas testavimas parodė, jog koronavirusu persirgo nuo 1,3 iki 2,8 proc. gyventojų.

  Pranešime teigiama, kad gyventojų testavimas greitaisiais serologiniais teistais Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų, Ukmergės, Tauragės ir Zarasų rajonų savivaldybėse truko du mėnesius (nuo liepos 10 iki rugsėjo 10 dienos).

  Šiuo tyrimu buvo siekiama nustatyti koronaviruso infekcija persirgusių gyventojų dalį Lietuvoje, remiantis specifinių antikūnų tyrimų duomenimis.

  "Kvietimai išsitirti elektroniniu paštu buvo išsiųsti beveik 22 tūkst. gyventojų, vyresnių nei 18 metų. Dalyvauti tyrime sutiko kiek daugiau nei 3 tūkst. žmonių", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad pirminiai tyrimo rezultatai rodo žymius teritorinius COVID-19 seropozityvumo netolygumus: seropozityvių gyventojų procentas svyravo nuo 1,31 Vilniuje iki 2,83 Kaune. Du trečdaliai seropozityvių tiriamųjų nejautė COVID-19 būdingų ligos simptomų.

  Lietuvos Seimas
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Išanalizavus teigiamus testo įvertinimus gavusius gyventojus, buvo nustatyta, kad 34,5 proc. iš jų serga viena ar keliomis lėtinėmis ligomis, 3,4 proc. šiuo metu jaučia COVID-19 būdingus simptomus, 31,8 proc. jautė bent po vieną virusui būdingą simptomą.

  Tuo pačiu, 25,9 proc. anksčiau jau buvo atliktas testas dėl koronaviruso infekcijos ir beveik pusei (40,0 proc.) iš jų (kuriems jau buvo atliktas testas) buvo gautas teigiamas atsakymas, 13,8 proc. turi savo aplinkoje žmonių, kuriems buvo nustatyta ši infekcija.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 3243 koronavirusinės infekcijos atvejai, iki šiol tebeserga 1095 asmenys, 2049 jau yra pasveikę.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (180)

  Dar šia tema

  "Akropoliuose" šiemet nevyks rudeninis "Jamam" dėl COVID-19 plitimo rizikos
  Atlikus tyrimus nustatyta, kad "Grindoje" COVID-19 persirgo kas dešimtas žmogus
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos