10:15 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VSAT pareigūnai įtaria, kad šįkart nieko draudžiamo negabenęs vairuotojas tiesiog atliko bandomąjį važiavimą ir mėgino patikrinti Lietuvos pasieniečių budrumą

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Pasieniečiai neleido į Lietuvą atvykti Ukrainos piliečiui, bandžiusiam apsimesti savo šalies diplomatu, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Ketvirtadienį popiet VSAT pareigūnai Šalčininkų kontrolės punkte tikrino iš Baltarusijos įvažiuojantį mikroautobusą "Citroen Jumper". Jį vairavęs vyras pasirinko eismo juostą, kuri skirta diplomatiniu imunitetu besinaudojantiems asmenims.

  34 metų vyras tikrinimą vykdžiusiai pasienietei pateikė neva Ukrainos užsienio reikalų ministerijos išduotą diplomatinę kortelę ir automobilio registracijos sertifikatą kaip jos priedą. 

  Grybautojas
  © Sputnik / Константин Чалабов

  Ukrainiečio automobilis buvo paženklintas diplomatiniais ukrainietiškais registracijos numeriais. Ant automobilio buvo priklijuoti ovalo formos lipdukai su raidėmis CD — tokiais paprastai žymimas diplomatinis transportas. Pasieniečiams pateikti dokumentai ir ukrainiečio vykimo aplinkybės pasirodė įtartini.

  VSAT pareigūnams netrukus pranešė, kad į šalį vykęs vyras Baltarusijos pasieniečiams pateikė tik biometrinį savo šalies pasą. Ukrainos ambasada Lietuvoje Lietuvos pasieniečiams pranešė, kad neturi jokių žinių apie šį "diplomatą".

  Taip pat nustatyta, kad šių metų pradžioje šis vyras įkliuvo Ukrainos saugumo tarnybai, kai iš savo šalies į Lenkiją mėgino išvežti 150 tūkstančių pakelių cigarečių. Jos, manoma, būtų skirtos Vakarų Europos rinkai. Beje, tuomet vyras naudojosi tuo pačiu mikroautobusu, kuriuo dabar vyko į Lietuvą.

  VSAT pareigūnai įtaria, kad šįkart nieko draudžiamo negabenęs vairuotojas tiesiog atliko bandomąjį važiavimą ir mėgino patikrinti Lietuvos pasieniečių budrumą.

  Vyro turėtus klastotus dokumentus pasieniečiai konfiskavo, o ukrainiečiui surašė atsisakymą leisti vykti per valstybės sieną. Jis tą pačią dieną, ketvirtadienį, grąžintas į Baltarusiją.

  Dar šia tema

  Nustatyta pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų izoliavimo ir testavimo tvarka
  Vilkaviškyje kratos metu rasta kontrabandinių cigarečių ir nelegalaus alkoholio
  Švenčionių rajone pasieniečiai surengė pasalą ir sugavo du rūkalų gabentojus
  Tegai:
  Lietuva, Ukraina, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos