08:56 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Šalyje iki šiol privaloma 14 dienų izoliacija buvo taikoma asmenims, atvykusiems iš tų šalių, kuriose sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų buvo didesnis negu 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Nuo kitos savaitės COVID-19 paveiktomis šalimis bus laikomos tos, kur sergamumas per pastarąsias dvi savaites viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, o ne 16 atvejų, kaip buvo anksčiau, sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijos metu.

  "Nuo pirmadienio jau mes taikysime šį rodiklį, tai reiškia, kad šiandien, tvirtinant paveiktų šalių sąrašą, jau bus žiūrima nebe į rodiklį 16-os atvejų 100 tūkst. gyventojų, bet į šalis, kurios bus peržengusios 25 atvejus 100 tūkstančių gyventojų per paskutines 14 dienų rodiklį", — sakė Veryga.

  Pasak ministro, šį sprendimą taip pat priėmė ir Estija, tuo tarpu su Latvija tebevyksta derybos.

  Šalyje iki šiol privaloma 14 dienų izoliacija buvo taikoma asmenims, atvykusiems iš tų šalių, kuriose sergamumo rodiklis per pastarąsias 14 dienų buvo didesnis negu 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

  Taip pat sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad reikalavimas atvykstantiems turėti neigiamą COVID-19 testą arba pasidaryti jį atvykus išliks kaip ir iki šiol.

  Anksčiau Estija padidino leistiną užsikrėtimo koronavirusu koeficientą nuo 16 iki 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų tiems, kurie ketina atvykti iš Suomijos ir Lietuvos, tuo tarpu Latvijoje išliko anksčiau galiojusi 16 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų riba.

  Penktadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinti 3243 koronavirusinės infekcijos atvejai, iki šiol tebeserga 1095 asmenys, 2049 jau yra pasveikę.

  Šią savaitę, nuo rugsėjo 7 iki 13 dienos, Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių, Šilalės, Jurbarko, Tauragės ir Pasvalio rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 11 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Nuo rugpjūčio pabaigos valstybėje sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Dar šia tema

  Veryga apie mokyklas: jei situacija blogės, prievolė vaikams dėvėti kaukes gali atsirasti
  Atlikus tyrimus nustatyta, kad "Grindoje" COVID-19 persirgo kas dešimtas žmogus
  Lietuvoje per parą beveik pusšimtis naujų COVID-19 atvejų: iki šiol tebeserga 1095 asmenys
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Aurelijus Veryga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos