02:09 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (95)

  Pažymima, kad santuokų mažėjimo tendenciją lėmė ir tai, jog nemažai žmonių būsimą santuoką atidėjo rudeniui arba nukėlė kitiems metams

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Dėl COVID-19 taikomų suvaržymų Lietuvoje kiek sumažėjo santuokų skaičius, tačiau iš esmės tai nesustabdė planuotų vedybų proceso, praneša Teisingumo ministerija.

  Tai parodo aštuonių mėnesių statistiniai duomenys, kuriuos Teisingumo ministerijai pateikė dešimties didžiųjų ir kurortinių miestų civilinės metrikacijos įstaigos.

  "Mažiau santuokų sudaryta karantino mėnesiais — nuo kovo 16 d. iki birželio 16 d., kada buvo taikomi didžiausi apribojimai žmonių susibūrimams. Tačiau atšaukus karantiną, tuokėsi panašus porų skaičius, kaip ir praėjusiais metais tuo pačiu laiku. Pavyzdžiui, daugiausiai santuokų Lietuvoje registruojančiame Vilniuje pernai ir šių metų liepos mėnesį jų buvo įregistruota tiek pat — po 290 santuokų", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad iš viso per 8 mėnesius Vilniuje buvo įregistruota 6 proc. mažiau santuokų, o Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose ir Klaipėdoje — beveik penktadaliu mažiau.

  Šalies kurortiniuose mietuose susituokusiųjų skaičius kito neženkliai. Neringoje iki rugsėjo mėnesio santuokų sudaryta daugiau negu 2019 metais tuo pačiu laiku, o Palangoje, Trakuose, Birštone šis skaičius kito palyginti nedaug.

  Pažymima, kad santuokų mažėjimo tendenciją lėmė ir tai, jog nemažai žmonių būsimą santuoką atidėjo rudeniui arba nukėlė kitiems metams. 

  Santuokų skaičius sutuoktinių pasirinktose vietose daugelyje savivaldybių nepasikeitė. Galimybė registruoti santuokos ceremoniją reprezentacinėse ar jaunavedžių pasirinktose vietose egzistuoja nuo 2009 metų.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (95)

  Dar šia tema

  Dvigubi žaidimai — dvigubi standartai. Kaip VRK sprendžia Guogos dalyvavimą rinkimuose
  Barenco jūroje vyko pratybos dalyvaujant atominiams povandeniniams laivams
  Tegai:
  koronavirusas, santuoka

  Svarbiausios temos