19:54 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Per pastarąją savaitę VMVT inspektoriai patikrino ir išanalizavo daugiau nei 290 gautų pranešimų

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nuo rugsėjo 3 dienos inicijavo 33 tyrimus dėl gyvūnų gerovės ir laikymo sąlygų pažeidimų, galimai nelegalios gyvūnų veisimo veiklos įvairiose Lietuvos vietose.

  Iki šiandienos gyvūnų globos įstaigoms jau perduotas 331 šuo, 9 katės, taip pat konfiskuota ir keletas smulkių gyvūnų.

  Dėl Širvintų rajone VMVT nurodymo paimti laikinai globai 49 šunis dalinio nevykdymo šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas.

  Ikiteisminis tyrimas dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais taip pat pradėtas išaiškinus atvejį Tauragėje (surasti 4 netinkamomis sąlygomis laikyti šunys) ir Alytaus rajone, kur paimti ir gyvūnų globos įstaigoms buvo perduoti 6 šunys, 6 katės, jūrų kiaulytė, triušis ir keletas balandžių.

  Šį ketvirtadienį ir penktadienį, VMVT Kauno departamento inspektoriai turėdami įtarimų dėl galimo nelegalaus gyvūnų veisimo patikrino gyvūnų laikymo vietą Kauno rajone.

  Nors šis asmuo VMVT buvo užregistravęs savo veiklą ir deklaravęs, kad laiko dvi prancūzų buldogų kalytes, tačiau patikrinimo metu iš viso surasti 82 šunys, kurie buvo laikomi mažuose, nepritaikytuose garduose, neturėjo nei vandens, nei pakankamai pašaro, tinkamo šių augintinių šėrimui.

  Visi šunys perduoti gyvūnų globos įstaigai. Tyrimas tęsiamas, gyvūnus apžiūrės ir sveikatos būklę įvertins nepriklausomi veterinarijos specialistai. Atsižvelgiant į jų pateiktas išvadas, bus sprendžiama dėl ikiteisiminio tyrimo dėl žiauraus elgesio su gyvūnais inicijavimo.

  VMVT inspektoriai toliau tikrina visą gaunamą informaciją apie galimas nelegalias gyvūnų veisimo vietas. Per pastarąją savaitę buvo patikrinta ir išanalizuota per 290 gautų pranešimų, kurių dauguma susiję su tais pačiais atvejais, dėl kurių pradėti tyrimai, taip pat dalis pranešimų nepasitvirtino.

  Dar šia tema

  Dėl kilusio skandalo apie žiaurų elgesį su gyvūnais, Kasčiūnas kreipsis į VMVT
  VMVT su policija atlieka tyrimus dėl fiksuojamų gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų
  Policija atlieka 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais
  Tegai:
  žiaurus elgesys su gyvūnais, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos