11:01 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (347)

  Anksčiau Policijos departamentas buvo atsakingas tik už grįžusių bei atvykusių iš užsienio valstybių asmenų, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamoje aplinkoje, tikrinimą

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Siekiant efektyviai perskirstyti turimus pajėgumus kovojant su koronaviruso infekcija, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) nebevykdys izoliuotų asmenų kontrolės, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pabrėžiama, kad esančiųjų izoliacijoje kontrolę užtikrinti pavesta savivaldybėms ir policijai.

  Šis sprendimas įsigalioja nuo rugsėjo 15 dienos.

  Mokykloje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  "Savivaldybių administracijų direktoriams pavesta užtikrinti izoliuotų asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga ar grįžusių iš užsienio, tikrinimą dėl izoliavimo taisyklių laikymosi namuose ir kitoje gyvenamoje aplinkoje. Iki šiol savivaldybės tikrindavo, ar laikomasi izoliacijos reikalavimų, tik grįžusius iš užsienio asmenis, kurie būdavo izoliuoti savivaldybės patalpose. Ši funkcija išlieka", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad Policijos departamentas nuo šiol tikrins, ar laikomasi izoliacijos reikalavimų, asmenis, sergančius COVID-19 ligos lengva forma ir tuos, kurių sveikatos būklė leidžia juos gydyti ambulatoriškai.

  Taip pat policija tikrins asmenis, įtariamus, kad serga, ir turėjusius sąlytį su sergančiuoju koronavirusu, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamojoje aplinkoje.

  Anksčiau Policijos departamentas buvo atsakingas tik už grįžusių bei atvykusių iš užsienio valstybių asmenų, kurių izoliavimo vieta namuose ar kitoje gyvenamoje aplinkoje, tikrinimą. Ši funkcija ir toliau lieka policijos pareigūnams.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (347)

  Dar šia tema

  Atlikus tyrimus nustatyta, kad "Grindoje" COVID-19 persirgo kas dešimtas žmogus
  Estija padidins leistiną COVID-19 užsikrėtimo lygį Lietuvai ir Suomijai
  Tegai:
  savivaldybė, policija, saviizoliacija

  Svarbiausios temos