11:24 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pastebėtina ir tai, jog įtraukus naują užduotį, praktikos egzamino vertinimo sistema išlieka tokia pati. Kaip ir viso egzamino metu, egzaminuojamasis turi stebėti aplinką, kitų eismo dalyvių elgesį, laikytis Kelių eismo taisyklių

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. "Regitra", siekdama B kategorijos praktikos egzaminus dar labiau priartinti prie realaus vairavimo, kitais metais juose planuoja įdiegti papildomą savarankiško vairavimo užduotį, rašoma įmonės pranešime.

  Būsimi vairuotojai 10–15 minučių kelyje vadovausis navigacija, o ne egzaminuotojo instrukcijomis.

  Ši užduotis į praktikos egzaminą įtraukiama tam, kad vairuotojas, išlaikęs egzaminą, jaustųsi tvirčiau ir kiek įmanoma labiau būtų pasiruošęs realioms situacijoms kelyje.

  Pabrėžiama, kad savarankiško vairavimo užduotis jau kurį laiką taikoma kitose šalyse.

  Savarankiško vairavimo užduotis yra tarsi tęsinys to, kuomet dar 2017 metais "Regitra" atsisakė egzaminavimo aikštelių ir visi parkavimosi manevrai buvo perkelti į realų eismą.

  Naujoji savarankiško vairavimo užduotis truks nuo 10 iki 15 minučių, išlaikant panašią kaip iki šiol bendrą egzamino trukmę. Įprastai egzaminas vyksta apie 45–50 minučių. Svarbu pastebėti, kad užduotis prasidės ne anksčiau kaip po 10 minučių pradėjus važiavimą eisme. Dar prieš jai prasidedant, egzaminuotojas į navigaciją įves kelionės tikslą. Taip pat užduoties metu egzaminuotojas gali paprašyti atlikti ir specialųjį važiavimo manevrą, jei pakeliui pasitaiko tam tinkama vieta.

  Pastebėtina ir tai, jog įtraukus naują užduotį, praktikos egzamino vertinimo sistema išlieka tokia pati. Kaip ir viso egzamino metu, egzaminuojamasis turi stebėti aplinką, kitų eismo dalyvių elgesį, laikytis Kelių eismo taisyklių.

  Kada tiksliai kitais metais bus įdiegta savarankiško vairavimo užduotis, "Regitra" būsimus vairuotojus informuos papildomai. 

  Tegai:
  vairavimo egzaminas, Regitra

  Svarbiausios temos