08:00 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vakar registruota 87 mirtis nuo koronavirusinės infekcijos patvirtinta Kaune, du nauji užsikrėtimai yra siejami su protrūkiu Raseinių policijos komisariate, dar du atvejai fiksuoti ugdymo įstaigose

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 3335 koronavirusinės infekcijos atvejai, iki šiol tebeserga 1165 asmenys, 2070 jau yra pasveikę.

  Daugiausiai atvejų buvo patvirtinta Vilniaus apskrityje — 11. Klaipėdos ir Tauragės apskrityse buvo patvirtinti 7 ir 6 atvejai atitinkamai. Dar po 5 atvejus patvirtinta Šiaulių ir Telšių, po 2 Kauno ir Panevėžio bei 1 Alytaus apskrityse.

  Taip pat vakar dieną Kaune buvo patvirtinta 87 mirtis nuo koronavirusinės infekcijos.

  Du atvejai Panevėžio ir Šiaulių apskrityse nustatyti asmenims, grįžusiems iš užsienio. Vienas jų keliavo Švedijoje, kitas — Suomijoje.

  Penkių asmenų Vilniaus ir po vieną Alytaus, Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos. 

  Devyni atvejai per vakar parą patvirtinti asmenims po kontakto su asmeniu, kuriam koronavirusinė infekcija buvo patvirtinta anksčiau. Keturi tokie atvejai užfiksuoti Vilniaus apskrityje, trys — Klaipėdos, po vieną — Šiaulių ir Tauragės apskrityse.

  Pusė vakarykščių atvejų — židiniuose

  Kaune antrinis atvejis nustatytas asmeniui, kuris užsikrėtė po kontakto su asmeniu, kurio užsikrėtimas siejamas su viena farmacijos įmone.

  Du atvejai — vienas Raseiniuose, kitas antrinis atvejis Tauragės apskrityje — yra siejami su protrūkiu Raseinių policijos komisariate.

  Klaipėdos apskrityje patvirtinti trys atvejai, siejami su AB "Klaipėdos energija". Su protrūkiu šioje įmonėje siejami 8 atvejai.

  Šiaulių apskrityje patvirtinti dar trys atvejai, siejami su šiame mieste veikiančia siuvimo įmone. Vienas atvejis patvirtintas darbuotojui, du kiti atvejai darbuotojų artimiesiems. Su šia įmone siejami 37 atvejai. 

  Tauragės apskrityje nustatyti keturi atvejai, siejami su protrūkiu kariuomenėje. Iš viso šiame židinyje nustatyti 44 COVID-19 atvejai.

  Telšių apskrityje patvirtinti 5 atvejai, susiję su vienos įmonės rugpjūčio 29 d. darbuotojų kelione.

  Dar vienas atvejis nustatytas viename iš Vilniaus barų. Su židiniu šiame bare jau yra siejami keturi atvejai. 

  Vilniuje taip pat dar vienas atvejis siejamas su įmone, užsiimančia Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyba. Su šiuo protrūkiu jau siejama aštuoniolika atvejų.

  Po vieną atvejį nustatyta Vilniaus Gabijos progimnazijos, Klaipėdos licėjaus mokiniams. Šie asmenys užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintais atvejais.

  Nuo rugpjūčio 21 dienos valstybėje sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Dar šia tema

  Mokslininkai sukūrė kaukę, galinčią aptikti COVID-19 požymius
  COVID-19 tyrimus apmoka ir privatus sveikatos draudimas
  Mokslininkai papasakojo, kiek laiko COVID-19 gali išgyventi ant atvėsintos lašišos
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), COVID-19

  Svarbiausios temos