09:39 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Iš viso Gabijos progimnazijoje jau nustatyti aštuoni susirgimai, apie pirmuosius du atvejus informacija buvo gauta anksčiau

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Vilniaus Gabijos progimnazijoje šiandien ryte nustatyti 6 koronavirusinės infekcijos atvejai mokiniams, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

  Susirgusių asmenų epidemiologinė apklausa buvo atlikta gavus informaciją apie teigiamus testo rezultatus.

  Iš viso šioje mokykloje jau nustatyti 8 susirgimai. Apie pirmuosius du atvejus informacija buvo gauta rugsėjo 10 ir 12 dienomis. Dar šeši atvejai patvirtinti šiandien.

  Mokyklos administracija aktyviai bendradarbiauja su NVSC specialistais. Penktadienį vakare įvyko NVSC nuotolinis susitikimas su šimtu mokyklos bendruomenės atstovų, kurio metu buvo detaliau aptarta ligos valdymo strategija šioje mokykloje ir kitos prevencijos priemonės.

  Šiuo metu NVSC laukia iš mokyklos administracijos duomenų patikslinimo apie kitus mokytojus, kurie galėjo dirbti su šiais mokiniais jų užkrečiamuoju periodu, t. y. rugsėjo 7­–9 dienomis.

  Po pirmo nustatyto atvejo buvo izoliuoti visi turėję sąlytį asmenys, tačiau NVSC specialistai identifikavo kelias rizikas, kurių privaloma vengti siekiant suvaldyti koronavirusinės infekcijos plitimą. Mokykloje užsienio kabos užsiėmimai vaikams vyko sujungus kelias klases, o persirengimas prieš ir po kūno kultūros pamokų vyko bendrai su kitų klasių vaikais — nebuvo atskirti mokinių srautai.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 3335 koronavirusinės infekcijos atvejai, iki šiol tebeserga 1165 asmenys, 2070 jau yra pasveikę. Per vakar parą Lietuvoje patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (183)

  Dar šia tema

  Penki patarimai tiems, kas persirgo COVID-19
  Lietuvoje — apie 40 naujų COVID-19 atvejų, dar vienas žmogus mirė
  Lietuva keičia skaičiavimo metodiką: COVID-19 paveiktų šalių sąrašas trumpėja

  Svarbiausios temos