11:05 2020 Rugsėjo 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad iki rugsėjo 25 dienos truksiantys oro gynybininkų mokymai vyks Šiaulių, Kauno ir Vilniaus apskrityse

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Šiandien startuoja tarptautinės antžeminės oro gynybos vienetų pratybos "Tobruko palikimas 2020", praneša Lietuvos kariuomenė.

  Pažymima, kad iki rugsėjo 25 dienos truksiantys oro gynybininkų mokymai vyks Šiaulių, Kauno ir Vilniaus apskrityse.

  Pranešime teigiama, jog pagrindinis respublikoje vyksiančių pratybų "Tobruko palikimas 2020" tikslas yra treniruoti Lietuvos ir sąjungininkų padalinius vykdyti sąveikos ir taktines NATO antžeminės oro gynybos vienetų procedūras ir tobulinti oro erdvės valdymą ir kontrolę.

  "Pratybomis siekiama didinti tarptautinių antžeminės oro gynybos pajėgumų integralumą, tokiu būdu gerinant pasirengimą galimam kolektyvinės gynybos scenarijui. Pratybose "Tobruko palikimas 2020" dalyvaus apie 950 karių iš Lietuvos, Čekijos, Estijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Slovakijos ir Vengrijos. Sąjungininkai į pratybas atsigabens tokias oro gynybos sistemas, kaip "PATRIOT", "SAMP/T", "Avenger", "Mistral", "RBS 70", "GROM", "Poprad", "Stinger", — teigiama pranešime. 

  Pažymima, kad šių pratybų metu tarptautiniai antžeminės oro gynybos vienetai bus sujungti į bendrą vadovavimo bei valdymo sistemą ir vykdys kovos su oro taikiniais veiksmus.

  Tuo pačiu, rengiant karius ir padalinius bus siekiama užtikrinti koordinuotų veiksmų vykdant mūšį įvairiais metodais bei deleguojant atsakomybes už mūšio valdymą skirtingų lygių vadams atsižvelgiant į kompleksinį, tik šioms pratyboms skirtą, scenarijų.

  Dar šia tema

  Vilniaus rajono miškuose vyks karinės pratybos
  Baltarusijos kariuomenė surengs tankų kovines pratybas vakarų kryptimi
  Tegai:
  pratybos, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos