08:31 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Pirmadienį vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas.

  Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą.

  Be to, bus renkama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami reikiamo leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija bus perduodama teritoriniam VMVT departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant.

  VMVT įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų vertinama ir tikrinama gauta informacija.

  Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais ir neteisėtu gyvūnų veisimu verslo tikslais.

  Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus.

  Dar šia tema

  Vilniuje ir jo rajone policija sučiupo neblaivius vairuotojus
  Policija atlieka 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais
  VMVT su policija atlieka tyrimus dėl fiksuojamų gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų
  Tegai:
  žiaurus elgesys su gyvūnais, policija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)

  Svarbiausios temos