11:05 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (184)

  Pirmadienio duomenimis, bendras patvirtintų atvejų skaičius Lietuvoje padidėjo iki 3386, 87 pacientai mirė

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Per vakar parą Lietuvoje patvirtintas 51 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

  Šalyje per visą epidemijos laikotarpį konkretiems žmonėms patvirtinti 3386 COVID-19 ligos atvejai, 2071 asmuo pasveiko, 87 mirė.

  Beveik pusė per vakar parą patvirtintų atvejis užfiksuoti Vilniaus apskrityje — 24. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 — Šiaulių, 5 — Panevėžio, 3 — Telšių, 2 — Klaipėdos, 1 — Tauragės, 1 — Alytaus apskrityse.

  Nustatyti trys įvežtinai atvejai. Du atvejai nustatyti Vilniaus apskrityje asmenims, grįžusiems iš Ispanijos ir Latvijos. Dar vienas įvežtinis atvejis užfiksuotas Kaune asmeniui, grįžusiam iš Suomijos. 

  Šešiolika asmenų užsikrėtė bendravę su anksčiau užsikrėtusiais. Iš jų devyni asmenys užsikrėtė Vilniaus apskrityje, Panevėžio apskrityje tokių užsikrėtusiųjų nustatyta penki ir po vieną atvejį Kauno ir Tauragės apskrityse.

  Pusė atvejų yra susiję su židiniais

  Kauno apskrityje iš viso penki atvejai nustatyti dviem Raseinių policijos komisariato darbuotojams ir trims jų artimiesiems. Šiame protrūkyje iš viso jau nustatyta 13 atvejų.

  Vienas atvejis nustatytas Klaipėdos apskrityje AB "Klaipėdos energija" darbuotojui. Su šia įmone jau siejami 9 atvejai.

  Du atvejai patvirtinti Šiaulių apskrityje yra susiję su siuvimo įmone. Atvejai nustatyti vienam darbuotojai ir vieno iš darbuotojų šeimos nariui. Su šia įmone siejamų atvejų jau yra užfiksuota 39.

  Taip pat vienas atvejis Šiauliuose užfiksuotas vieno prekybos centro darbuotojui. Su šiuo židiniu jau siejami 6 atvejai, dviem darbuotojams ir keturiems jų artimiesiems.

  Šiaulių ir Telšių apskrityse patvirtinti trys antriniai atvejai po kontakto su sergančiu asmeniu. Su protrūkiu, susijusiu su šiuo asmeniu, siejami jau 5 atvejai.

  Telšių apskrityje du antriniai atvejai, susiję su vienos įmonės Klaipėdos regiono darbuotojų išvyka laivu. Su šia išvyka siejami jau 11 atvejų.

  Vilniaus ir Alytaus apskrityse patvirtinti iš viso trys atvejai siejami su židiniu Vilniaus VGTU bendrabutyje.

  Taip pat Vilniaus apskrityje nustatyti du atvejai, susiję su šeimos švente vienoje iš kavinių.

  Situacija ugdymo įstaigose

  Vilniaus Gabijos progimnazijos nustatyti šeši atvejai vienos klasės mokiniams. Vaikai buvo izoliacijoje nuo tada, kai pirmasis atvejis buvo patvirtintas jų klasės draugui. Iš viso šioje mokykloje jau yra 8 užsikrėtę asmenys.

  Atvejai patvirtinti ir dviem mokiniams, kurie užsikrėtė po kontakto šeimoje. Tai Tauragės Mažeikių r. M. Račkausko gimnazijos mokiniui ir Šiaulių apskrities Romuvos progimnazijos mokiniui. 

  Per vakar parą patvirtinti atvejai ugdymo įstaigose dažniausiai siejami su anksčiau patvirtintais atvejais ne mokymosi aplinkoje.

  Atvejai patvirtinti Klaipėdos miesto progimnazijos darbuotojui, Vilniaus Simono Stanevičiaus progimnazijos darbuotojui. Šiaulių apskrityje antrinis atvejis, susijęs su siuvimo įmone, tačiau asmuo dirba V. ir S. Zubovų mokykloje.

  Keturių asmenų Vilniuje ir po vieną Kaune, Klaipėdoje bei Šiauliuose užsikrėtimo aplinkybės kol kas yra neaiškios. Asmenys tyrėsi pajutę simptomus arba profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

  Šią savaitę, nuo rugsėjo 14 iki rugsėjo 20 dienos imtinai, Švenčionių, Tauragės, Molėtų, Jurbarko, Šilalės, Raseinių, Trakų, Klaipėdos, Kėdainių, Kauno rajonų, taip pat Elektrėnų savivaldybės, Vilniaus ir Šiaulių miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso. Šiose 13 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

  Nuo rugpjūčio 21 dienos valstybėje sugriežtinti kaukių dėvėjimo reikalavimai. Nuo šiol kaukes privalu dėvėti viešojo maitinimo įstaigose ir renginiuose, nepriklausomai nuo to, ar jie vyksta uždaroje, ar atviroje erdvėje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (184)

  Dar šia tema

  Finansų ministerija: ekonomika susitrauks mažiau, nei prognozuota
  Lietuvoje nustatyta daugiau nei 50 naujų koronaviruso atvejų
  Koronavirusas plinta ugdymo įstaigose: naujas užsikrėtimas nustatytas Mažeikiuose
  Tegai:
  Lietuva, COVID-19

  Svarbiausios temos