22:41 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (362)

  Niaukus oras kartu su trumpesnėmis dienos šviesos valandomis lemia laimės hormonų, tokių kaip serotoninas, gamybos sumažėjimą, dėl to kyla niūri nuotaika

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Niūrus ruduo jau atkeliavo, tačiau šį slogutį galima nugalėti pasitelkus šventines girliandas ir tinkamą apšvietimą. Kaip tai veikia, interviu Sputnik radijui paaiškino aukščiausios kategorijos psichiatras Viktoras Chanykovas.

  Viena iš prastos nuotaikos rudenį priežasčių yra sumažėjęs saulės šviesos kiekis. Niaukus oras kartu su trumpesnėmis dienos šviesos valandomis lemia laimės hormonų, tokių kaip serotoninas, gamybos sumažėjimą. Rugsėjį tai labiausiai pastebima dėl artėjančio rudens lygiadienio, mano psichiatras.

  "Ruduo — tai sezonas, kai vidutinė nuotaika krinta. Stresai, kurie vasarą ar žiemą neturėtų tokio stipraus poveikio žmogui, jautriau jaučiami. Taip nutinka todėl, kad mažėja šviesos dienos metu. Dabar mes artėjame prie rudens lygiadienio, ir dienos šviesos valandų sumažėjimo greitis yra maksimalus. Būtent šiuo metu ir prasideda depresiniai sutrikimai", — papasakojo specialistas.

  Pagerinti nuotaiką tokiomis sąlygomis galima, tačiau turėsite išleisti pinigų elektrai, pažymėjo Chanykovas.

  "Jei mažėja dienos šviesos, nereikėtų bijoti didelių sąskaitų už elektrą ir sukurti daugiau šviesos. Yra specialių lempų, kurios palaipsniui didina ryškumą nuo ketvirtos valandos ryto. Kai žmogus turės keltis į darbą, jo kambaryje jau bus kone saulės šviesa. Kadangi danguje yra mažiau saulės, reikia sukurti daugiau šviesos namuose ir netaupyti, jungti ryškias lempas. Taip pat galima sukurti šventinę nuotaiką, iškabinus girliandas ir įjungus šventines lemputes", — patarė psichiatras.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (362)

  Dar šia tema

  Gydytojai paaiškino, kaip telefonai ir kompiuteriai smegenis paverčia "sąvartynu"
  Neurologė papasakojo, kaip mityba susijusi su nemiga
  Mokslininkai išsiaiškino, kokiais atvejais saldumynai veikia kaip alkoholis
  Emocinės pagalbos linija 1809 sulaukė daugiau nei tūkstančio skambučių
  Tegai:
  sveikata, atsikratyti depresijos

  Svarbiausios temos