06:41 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kuo arčiau namų automobilį pastatyti besistengiantys vairuotojai perspėjami, kad už tokį elgesį gali sulaukti baudos ir net automobilio nutempimo

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Vairuotojai perspėjami, kad už automobilio pastatymą daugiabučių namų kieme, sukeliant nepatogumų specialiosioms tarnyboms, gresia automobilio nutempimas ir baudos, praneša draudimo bendrovė "BTA".

  Susidūrus su parkavimosi vietų trūkumu ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis pataria ieškoti galimų išeičių ir nesistengti įtilpti į kiemą bet kokia kaina. Pavyzdžiui, Vilniuje, centrinėje miesto dalyje, gyvenantiems žmonėms registracijos adresas suteikia galimybę už simbolinį mokestį tam tikru atstumu nuo gyvenamosios vietos palikti automobilį mokamose vietose gatvėse. Galbūt derėtų įvertinti ir turimų transporto priemonių skaičių ar galimybę rinktis alternatyvius judėjimo būdus.

  "Parkavimo vietų trūkumo klausimas aktualus tankiau apgyvendintuose miestuose. Tai gali būti ir senos statybos, ir visiškai naujų rajonų problema. Šeimos turi ne po vieną automobilį, palikti jo mokamose vietose nenori, todėl bet kokia kaina stengiasi įsisprausti į šalia namų esančias erdves: palieka ant vejos, šaligatvio, užstato kitus vairuotojus, įvažiavimus, atliekų konteinerius. Taip apsunkinamas darbas medikams, ugniagesių tarnyboms ar atliekų tvarkytojams, kurie net negali įvažiuoti į kiemą arba yra priversti jame pavojingai manevruoti", — sako jis.

  Specialistas pataria vadovautis sveiku protu ir neužmiršti įvertinti, ar paliekamas automobilis netrukdo kitiems vairuotojams, ar šalia priparkuotų automobilių vairuotojai sugebės atsidaryti dureles ir patekti į savo automobilį, ar užtenka vietos pėstiesiems praeiti. Kur kas rečiau galvojama, ar tilps didesnė transporto priemonė, pavyzdžiui, gaisrinė ar greitoji, nors skubios ir neatidėliotinos pagalbos gali prireikti bet kuriuo momentu.

  Dar šia tema

  Olandijos įmonė mirtinai išgąsdino papūgas ir gavo baudą
  Italijoje turistui skirta 1 000 eurų bauda už bandymą išvežti smėlį
  Įvardytos garsios lankytinos vietos, kuriose negalima fotografuoti
  Tegai:
  automobiliai, draudimas, draudikai

  Svarbiausios temos