20:03 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak banko lizingo vadovės, vidutinė vieno naujo lengvojo automobilio kaina, kurį lizingu banke įsigyja privatūs klientai, šiuo metu sudaro 22 tūkst. eurų

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Šalies gyventojai ir įmonės aktyviai perka naujus automobilius, rašoma "Swedbank" pranešime.

  Banko duomenimis, šią vasarą sudaryta 9 proc. daugiau lizingo sutarčių dėl automobilių įsigijimo, palyginti su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu. Be to, ir verslas, ir privatūs gyventojai itin domisi hibridiniais modeliais, kurių per šiemet, palyginti su ankstesniais metais, įsigyta beveik 2 kartus daugiau.

  "Pandemija gyventojų ir įmonių planus įsigyti naujus automobilius buvo trumpam pristabdžiusi, tačiau vasaros mėnesiais stebėjome atsigavusią automobilių paklausą. Itin aktyviai juos pirko privatūs asmenys. Mūsų duomenimis, 3 iš 5 lengvųjų automobilių šiuo metu nuperka šalies gyventojai, kurie linkę pasinaudoti gamintojų atstovų taikomomis nuolaidomis", — sako "Swedbank" lizingo vadovė Monika Cemnolonskienė.

  Remiantis "Swedbank" duomenimis, šią vasarą privatūs klientai įsigijo 6 proc. daugiau naujų automobilių ir net 39 proc. daugiau naudotų automobilių, palyginti su praėjusių metų vasara. 

  Banko lizingo vadovės teigimu, vidutinė vieno naujo lengvojo automobilio kaina, kurį lizingu banke įsigyja privatūs klientai, šiuo metu sudaro 22 tūkst. eurų ir, palyginus su ankstesniais metais, yra 2 procentais mažesnė. Populiariausios automobilių markės tarp privačių klientų — "Toyota", "Škoda" ir "Kia". 

  Tuo tarpu šalies įmonės lyginamuoju laikotarpiu įsigijo 17 proc. daugiau naujų automobilių, kurių vidutinė kaina išaugo 3 proc. ir siekė 26,9 tūkst. eurų. Populiariausios markės tarp įmonių — "Škoda", "Volkswagen" ir "Peugeot".

  "Iš viso per 8 šių metų mėnesius bankas sudarė daugiau nei 4 tūkst. lizingo sutarčių, kurių bendra vertė siekė apie 76 mln. eurų. Palyginus su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, bendra lizingo sutarčių vertė šiuo metu yra apie 12 proc. mažesnė, tačiau pastebimos tendencijos rodo, kad iki šių metų pabaigos atotrūkis turėtų ženkliai sumažėti", — komentuoja "Swedbank" atstovė. 

  Taip pat, kaip pabrėžiama, šiais metais smarkiai išaugo hibridinių automobilių paklausa tarp privačių ir verslo klientų. 

  "Swedbank" duomenimis, per pirmus 7 šių metų mėnesius privatūs klientai įsigijo 94 proc. daugiau, o įmonės — 66 proc. daugiau hibridinių automobilių modelių, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. 

  Cemnolonskienė atkreipė dėmesį, kad dėl tokio hibridinių modelių populiarėjimo daugiau kaip du kartus išaugo ir itin netaršių automobilių, kurių emisija sudaro 0–95 g/km, finansavimo apimtys. 

  Dar šia tema

  Draudikai įvardijo penkias avaringiausias gatves Lietuvoje
  Prisijaukinti "italą": kodėl "kapeika" tapo geriausiu TSRS automobiliu
  Vairuotojų dėmesiui: kieme trukdantis automobilis gali būti nutemptas
  Tegai:
  automobiliai, Swedbank

  Svarbiausios temos