23:35 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Numatyta, kad pokalbio metu NVSC specialistas ar NVSC įgaliotas asmuo turi nurodyti, kad atmintinė pateikta NVSC interneto svetainėje

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Nuo šiol, jei žmogus turėjo sąlytį su sergančiuoju koronavirusine infekcija, apie privalomą izoliaciją jį informuos Nacionalinio sveikatos centro specialistai (NVSC).

  Tokiu atveju specialistai nebeprivalės teikti žmogui pasirašyti sutikimo dėl izoliacijos, užteks to, kad informaciją NVSC specialistai žmogui pateikė telefonu. Tokia tvarka galios tik tuo atveju, jei pokalbis telefonu įrašomas.

  Numatyta, kad pokalbio metu NVSC specialistas ar NVSC įgaliotas asmuo turi nurodyti, kad atmintinė pateikta NVSC interneto svetainėje. Jei asmuo pageidauja, atmintinę specialistai žmogui turi atsiųsti elektroniniu paštu.

  Taip pat, numatyta, kad tais atvejais, kai žmogui, kuriam paskirta izoliacija, reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, NVSC sprendimą dėl privalomos izoliacijos gydymo įstaigai turi pateikti per 3 darbo dienas.

  Ši tvarka galioja tiek tais atvejais, kai izoliacija privaloma žmogui, grįžusiam ar atvykusiam iš paveiktos šalies, tiek tais atvejais, kai NVSC nustato, jog žmogus turėjo didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu, ir nurodo izoliuotis.

  Jei asmuo kreipiasi į NVSC telefonu, raštu ar pažymi internetinėje registracijos formoje poreikį dėl dokumentų, reikalingų norint gauti nedarbingumo pažymėjimą, NVSC specialistai informuoja gydymo įstaigą, kurioje žmogus yra registruotas, apie tai, kad žmogui nustatytu laikotarpiu privaloma izoliacija.

  NVSC duomenimis, šiuo metu izoliacijoje yra 8089 žmonės. 

  Dar šia tema

  SAM: koronaviruso tyrimai intensyviau bus vykdomi 13-oje didelės rizikos savivaldybių
  ULAC vadovas papasakojo apie riziką užsikrėsti koronavirusu lėktuve
  COVID-19 paveikė 30 ugdymo įstaigų, daugiau kaip 560 asmenų izoliuoti
  Tegai:
  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos