09:47 2020 Rugsėjo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Nuobaudos kol kas galės būti skiriamos tik už negaliojančius techninės apžiūros ar civilinės atsakomybės draudimo polisus

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Kilpinis eismas Senamiestyje nuo pirmadienio bus analizuojamas naudojantis bandomosiomis filmavimo kameromis, rašo Vilniaus miesto savivaldybė.

  Išmaniosios kameros išdėstytos Trakų (rudoji zona), Rūdninkų (rudoji ir violetinė zonos), Pilies (žydroji zona) bei Dominikonų (žydroji zona) gatvėse. Šios įrengtos filmavimo kameros fiksuos ne tik pravažiuojančių transporto priemonių kiekį, bet ir vidutinį greitį, taip pat galimus kelių eismo taisyklių pažeidimus.

  Камеры наблюдения в Вильнюсе
  © Photo : Vilnius
  Greičio viršijimas, remiantis kamerų užfiksuotais duomenimis, administracine tvarka bus baudžiamas tik nuo kitų metų, kai bus atlikta šių įrenginių metrologinė patikra.

  Pasak Vilniaus vicemero Vytauto Mitalo, kitais metais kameras planuojama įrengti prie kiekvieno įvažiavimo bei išvažiavimo į Senamiestį.

  Senamiesčio eismo kilpose įrengtos kameros turi ir galimybę tikrinti techninės apžiūros ir civilinės atsakomybės draudimo polisų galiojimą, kartu automatiškai generuojant administracinio nusižengimo protokolus.

  Visa filmavimo kameromis fiksuojama informacija atsiras duomenų bazėje kartu su transporto priemonės valstybiniais numeriais.

  Kaip pranešama, nuobaudos kol kas galės būti skiriamos tik už negaliojančius techninės apžiūros ar civilinės atsakomybės draudimo polisus. Greičio viršijimas, remiantis kamerų užfiksuotais duomenimis, administracine tvarka bus baudžiamas tik nuo kitų metų, kai bus atlikta šių įrenginių metrologinė patikra.

  Kilpinis eismas Vilniaus senamiestyje įvestas šių metų liepos 7-ąją, siekiant panaikinti tranzitinį eismą, kuris Senamiestyje sudarydavo net 40 proc. viso automobilių srauto, o rytais — net iki 70 proc.

  Tikimasi, kad šis sprendimas mažins Senamiesčio aplinkos ir triukšmo taršą, leis daugiau erdvių paskirti pėstiesiems ir dviratininkams.

  Dar šia tema

  Vilniuje bus gerinamas dviračių eismas
  Apklausa parodė, kad dauguma vilniečių ir verslininkų palaiko kilpinio eismo įvedimą
  Tegai:
  eismas, KET pažeidimus, vaizdo kameros, Vilnius

  Svarbiausios temos