05:18 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Per 107 dienas trukusį maudymosi sezoną Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose nenuskendo nė vienas žmogus

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Vilniaus paplūdimiuose oficialiai baigiasi maudynių sezonas, praneša sostinės savivaldybė.

  Kaip ir pernai, šiemet Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose vanduo nepasiglemžė nė vienos gyvybės. Nuo birželio 1 dienos iki rugsėjo 15 dienos išgelbėti 4 skęstantieji, pirmoji medicinos pagalba suteikta 57 kartus, iš jų 8 kartus vaikams, neatsargiems poilsiautojams 2 kartus teko kviesti greitosios medicinos pagalbos profesionalus.

  Kaip pažymi UAB "Grinda" direktorius Kęstutis Vaicekiūtis, išvengti nelaimingų atsitikimų padėjo visuomenės sąmoningumas ir atsakingesnis poilsiautojų elgesys.

  "Ėmėme daugiau šviesti visuomenę apie saugų elgesį vandenyje. Bendradarbiaujame su žiniasklaida, ugniagesiais gelbėtojais, greitosios medicinos pagalbos specialistais. Papildomas darbas yra veiksmingas — žmonės kasmet tampa vis sąmoningesni. Pavyzdžiui, prieš dešimtmetį viešuosiuose paplūdimiuose besisvaiginantys poilsiautojai buvo gana dažnas vaizdelis, o šiuo metu tokių atvejų pasitaiko itin retai. Žmonės tikrai pradeda suvokti, kokios skaudžios ir neatitaisytinos gali būti nesaugaus elgesio vandenyje pasekmės, todėl tampa atsargesni", — sakė Vaicekiūtis.

  Dėl šalyje įvesto karantino šis maudymosi sezonas išsiskyrė žmonių gausa.

  "Techninių priemonių nustatyti tikslų poilsiautojų skaičių neturime, tačiau plika akimi buvo matyti, kad paplūdimiuose žmonių buvo daug. Labai daug. Grilio zonos, treniruokliai, krepšinio bei tinklinio aikštelės niekada nelikdavo tuščios. Džiugu, kad žmonės taip aktyviai naudojosi ir tebesinaudoja atnaujinta sporto infrastruktūra, todėl ieškosime naujų būdų, kaip galėtume vilniečių laisvalaikį viešuosiuose paplūdimiuose dar labiau pagerinti", — sako Vaicekiūtis.

  Artimiausiu metu "Grindos" planuose — tvarkyti paplūdimių teritorijas po pasibaigusio vasaros sezono ir rengtis 2021 metų paplūdimių infrastruktūros plėtros bei atnaujinimo darbams.

  Dar šia tema

  Sprendimai dėl padarytos žalos Niedaus ežero pakrantėje aplinkai buvo pagrįsti
  Vairuotojai perspėjami apie riziką kelyje susidurti su laukiniais gyvūnais
  Natūraliuose vandens telkiniuose draudžiama auginti svetimžemes lelijas
  Čingischano legenda ir ežero ledo paslaptis: nuotraukose nuostabus Baikalas
  Tegai:
  miesto paplūdimiai, Vilnius

  Svarbiausios temos