10:31 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad pagal ekonominę veiklą reglamentuojančius įstatymus, apgyvendinimo paslaugas šiuo metu galima teikti pagal du verslo liudijimus

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Lietuvoje apgyvendinimo paslaugas nelegaliai teikia per 900 įstaigų, teigiama Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešima.

  Tokius duomenis patvirtino ministerijos pavedimu nacionalinės turizmo skatinimo agentūros "Keliauk Lietuvoje" atliktas apgyvendinimo įstaigų tyrimas.

  Pabrėžiama, kad atliekant tyrimą buvo palygintas internetinėje užsakymų platformoje booking.com registruotų, respublikoje veikiančių apgyvendinimo įstaigų sąrašas ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, kuri teikia licencijas apgyvendinimo paslaugoms teikti, sudaryti licencijuotų apgyvendinimo įstaigų sąrašai.

  Paaiškėjo, kad daugiau nei 900 iš beveik 1,5 tūkstančio booking.com paslaugas siūlančių įstaigų, neturi vykdomos veiklos licencijų.

  "Apie 60 proc. apgyvendinimo įstaigų, priimančių užsakymus populiariausioje apgyvendinimo paslaugų platformoje Lietuvoje, veikla neatitinka apgyvendinimo paslaugų teikimą reglamentuojančių teisės aktų. Tai yra milžiniško masto problema. Tai reiškia, kad mes nežinome, kokia yra tikroji turizmo situacija Lietuvoje, nes nematome realių turistų skaičių, ir nekontroliuojame dalies vartotojus pasiekiančių apgyvendinimo paslaugų kokybės", — sakė ekonomikos ir inovacijų viceministrė Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė.

  Pabrėžiama, kad pagal ekonominę veiklą reglamentuojančius įstatymus, apgyvendinimo paslaugas šiuo metu galima teikti pagal du verslo liudijimus — Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas" arba "Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas".

  "Apgyvendinimo paslaugų teikimą šiuo metu prižiūri Valstybinė mokesčių inspekcija ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, tačiau šios įstaigos paslaugų teikėjus konsultuoja griežtai savo kompetencijų ribose, todėl paslaugų teikėjai lieka neinformuoti apie dalį jiems aktualių teisinių prievolių, tokių kaip registracija Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboj", — teigia Jankauskaitė-Milčiuvienė.

  Pasak jos, klasifikavus ir įregistravus visus apgyvendinimo paslaugų teikėjus, būtų ne tik panaikintos teisės aktų spragos ir suderinti kontroliuojančių institucijų veiksmai, bet ir išspręsta netikslios statistikos problema, nes šiuo metu dėl netikslaus duomenų surinkimo, nėra iki galo įvertinama turizmo sektoriaus situacija ir potencialas, o turizmo rinkodara vykdoma remiantis nepilnais duomenimis.

  Dar šia tema

  Sunkus atvejis: JAV nori uždrausti naftą iš Rusijos
  Lietuva ir kelios Europos Sąjungos šalys paragino Baltarusiją užtikrinti BelAE saugumą
  Tegai:
  Lietuva, darbas, licenzija

  Svarbiausios temos