03:11 2020 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (120)

  Tačiau, kaip ir anksčiau, užsieniečiai, norintys apsilankyti Lietuvoje, privalo ne seniau nei 72 val. iki atvykimo atlikti COVID-19 testą ir gauti neigiamą atsakymą

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Iš COVID-19 paveiktų šalių grįžusiems ar atvykusiems žmonėms nuo šiol taikoma 10-ies dienų izoliacija, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

  Tačiau yra sąlyga, kada galima taikyti sutrumpintą laikotarpį — kai ne anksčiau kaip aštuntą izoliavimo dieną atliktas tyrimas koronaviruso infekcijai nustatyti bus neigiamas.

  "Izoliacijos laikotarpis galės būti trumpinamas iki 10 dienų, NVSC gavus informaciją iš e.sveikatos sistemos apie tyrimo neigiamą rezultatą. Tuo atveju, jei tyrimas neatliekamas, žmogui taikoma 14-likos dienų izoliacija, kaip ir anksčiau", — tikslinama NVSC pranešime.

  Be to, iš užsienio grįžę žmonės, jei nejaučia koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų, jaučiasi gerai, gali išeiti pasivaikščioti į lauką. Pabrėžiama, kad nuo šiol tokie žmonės gali nutolti ne toliau nei 1 kilometro atstumu nuo savo izoliavimosi vietos, tačiau jiems privalu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Tuo atveju, jei su izoliacijoje esančiu žmogumi susisiekia pareigūnai, atliekantys izoliuotų asmenų tikrinimą dėl izoliavimo reikalavimų laikymosi, žmogus privalo grįžti į izoliavimo vietą.

  Iš užsienio grįžusiems žmonėms, esantiems izoliacijoje, ir toliau draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose — renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir pan.

  Tačiau NVSC primena, kad visi iš šalių, kuriose per pastarąsias 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, atvykę užsieniečiai privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą bei gautą neigiamą atsakymą, išskyrus operacijų vadovo sprendime numatytas išimtis. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo prievolės izoliuotis 14 dienų.

  "Lietuvos piliečiams ir Lietuvoje teisėtai gyvenantiems žmonėms, grįžtant ar atvykstant į Lietuvą, toks tyrimas nėra privalomas, tačiau ir toliau išlieka privaloma 14 dienų izoliacija", — primena NVSC.

  Iš viso, antradienio duomenimis, šalyje koronaviruso atvejų skaičius konkretiems žmonėms siekia 3397, užfiksuoti 87 mirties atvejai. Pasveiko 2094 žmonės. Pastaruoju metu Lietuvoje fiksuojamas aktyvus COVID-19 plitimas, vis daugiau žmonių priversti laikytis saviizoliacijos. Kai kurios mokyklos ar atskiros klasės pereina prie nuotolinio ugdymo.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (120)

  Dar šia tema

  PSO prognozuoja, kad rudenį Europoje išaugs mirštamumas nuo COVID-19
  Nuo šiol apie privalomą izoliaciją NVSC specialistai informuos telefonu
  Šiaulių "Akropolio" darbuotojui nustatytas koronavirusas
  Atvejų mažėja? Per parą Lietuvoje nustatyta vos 11 naujų COVID-19
  COVID-19 plitimas: auga židiniai Raseinių policijoje bei "Klaipėdos energijoje"
  Tegai:
  saviizoliacija, Lietuva, COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos