10:51 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vietos valdžia jau kelerius metus kovoja su grafičių, kurių žala siekia apie 300 tūkstančių eurų, atsiradimo problema

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Vilniaus kriminalistai sulaikė vieną įtariamųjų, kurie piešia grafičius sostinėje, praneša Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

  Banksy grafitis Briuselyje
  © Sputnik / Олег Зегонов

  Vilniaus miesto savivaldybės administracija jau kelerius metus kovoja su šia problema. Po materialinės žalos skaičiavimo buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.  

  Pareiškime buvo nurodytos apie 150 vietų su užfiksuotais įvairiais grafiti piešiniais. Atlikus piešinių nuotraukų analizę, buvo išskirti dažniausiai pasikartojantys piešiniai — piešėjų parašai, taip vadinami "tagai".

  Tada policija nustatė įtariamuosius. Vienas iš jų, kuriam yra 18 metų, buvo sulaikytas ir rugsėjo 10 dieną ir uždarytas į areštinę. Kratos metu įtariamojo namuose buvo rasti ir paimti daiktiniai įrodymai — aerozoliniai dažai, markeriai, rūbai, piešinių eskizai, įvairi vaizdo medžiaga. Taip pat buvo rasta galimai narkotinė medžiaga.

  Jaunuoliui pareikšti įtarimai dėl padarytos nusikalstamos veikos ir skirta kardomoji priemonė — rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Jam gali būti skirtas areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

  Grafičiai ant pastatų ir statinių daugiausiai pasirodo Užupyje, Senamiestyje, Antakalnyje. Kaskart juos tenka uždažyti ar nuvalyti. Per pastaruosius kelerius metus Vilniaus miesto savivaldybės administracija patyrė apie 300 tūkst. eurų žalą.

  Dar šia tema

  Paskelbtas vaizdo įrašas apie tai, kaip ant namo sienos Kaune piešiamas grafitis
  Kaip gatvės menininkai sureagavo į koronavirusą — nuotraukos
  Tegai:
  Vilnius, Lietuva, grafitis

  Svarbiausios temos