15:25 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu šalies bankuose sąskaitas yra atsidarę per 30 tūkst. baltarusių

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Nuo šių metų pradžios organizacijos vienijamos finansų ir kredito įstaigos atidarė jau apie 2000 sąskaitų Baltarusijos piliečiams, tai liudija Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenis.

  Anot asociacijos, esminiai banko sąskaitos atidarymo užsienio klientams — tiek fiziniams, tiek juridiniams — kriterijai yra pagrįstas ryšys su Lietuva bei ekonominės veiklos pagrindas ir tikslas.

  Pasak laikinojo LBA prezidento Aido Budrio, Lietuvoje veikiantys bankai mielai bendradarbiauja su kiekvienu potencialiu klientu ir individualia tvarka nagrinėja visas užklausas. 

  Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu šalies bankuose sąskaitas yra atsidarę per 30 tūkst. baltarusių, dirbančių arba gyvenančių mūsų šalyje, taip pat per tūkstantį įmonių, kurių bent vienas savininkas yra Baltarusijos gyventojas. 

  Vykstant diskusijai dėl sąlygų Baltarusijos verslams kurtis Lietuvoje, LBA priminė, kad įmonės steigimo Lietuvoje tikslais svarbiausia atidaryti laikiną kaupiamąją sąskaitą, skirtą įstatiniam kapitalui pervesti. Šis reikalavimas galioja tiek šalies, tiek užsienio juridiniams asmenims.

  Taip pat atkreipiamas dėmesys, kad tokiai sąskaitai atidaryti nereikia atlikti nuodugnių kliento pažinimo procedūrų, kurios tampa privalomos norint pakeisti kaupiamąją sąskaitą į įmonės banko sąskaitą.

  Todėl klientų, susijusių su trečiosiomis šalimis, atveju, informacijos surinkimas ir patikrinimas neretai užtrunka ilgiau, nes ši informacija turi būti patikrinta oficialiuose kitos valstybės registruose. Procesas priklauso ir nuo to, ar asmuo turi teisę gyventi Lietuvoje.

  Dar šia tema

  LB: dėl COVID-19 nukentėjusioms įmonėms gali prireikti bent metų finansinei būklei atkurti
  Apklausa parodė, kad pandemijos įkarštyje bankai sugriežtino skolinimo standartus
  Gyventojai perspėjami apie sukčių platinamas melagingas SMS žinutes
  Tegai:
  baltarusis, Lietuvos bankų asociacija

  Svarbiausios temos