10:20 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (207)

  Dalis mokyklų, ypač didesnės, mažindamos mokinių kontaktus, dirba dviem pamainomis, taip pat vieną mokinių srautą savaitę ar dvi moko nuotoliniu būdu, kitą — įprastai, paskui jie apsikeičia

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Dauguma mokyklų, kuriose yra nustatyti COVID-19 atvejai, dirba mišriai, derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.

  Rugsėjo 15 dienos duomenimis, nuotoliniu būdu dirba viena bendrojo ugdymo mokykla, esanti Rokiškyje, kai praėjusią savaitę izoliavosi apie 260 asmenų (kartu su darbuotojais). Nuotoliniu būdu taip pat dirba viena ikimokyklinio ugdymo grupė (19 vaikų) ir 24 klasės (vidutiniškai klasėje yra 21 mokinys). Nuotoliniu būdu mokosi ir 1 profesinio mokymo grupė (10 mokinių), dirba 1 neformaliojo švietimo įstaiga. 160 pavienių mokinių šiuo metu taip pat mokosi nuotoliniu būdu.  

  "Stebime situaciją ugdymo įstaigose, mokyklos priima tinkamus sprendimus, kaip ir buvo planuota besiruošiant šiems mokslo metams. Švietimo įstaigos laikosi operacijų vadovo nustatytų reikalavimų, iš kurių pagrindinis — siekti, kad skirtingų klasių mokinių srautai nesimaišytų", — sako ministras Monkevičius.

  Pasak jo, dalis mokyklų, ypač didesnės, mažindamos mokinių kontaktus, dirba dviem pamainomis, taip pat vieną mokinių srautą savaitę ar dvi moko nuotoliniu būdu, kitą — įprastai, paskui jie apsikeičia.

  Rugsėjo 16 dienos duomenimis, COVID-19 atvejai nustatyti 32 švietimo įstaigose (tai sudaro apie 2 proc. nuo visų švietimo įstaigų), serga 48 žmonės: 38 vaikai (0,08 proc.), 6 pedagogai (0,01 proc.), 4 kiti darbuotojai. Lietuvoje veikia 1850 švietimo įstaigų, kuriose ugdoma apie 450 tūkst. įvairaus amžiaus mokinių, dirba 45 tūkst. pedagogų.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

   

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (207)

  Dar šia tema

  Koronavirusas plinta ugdymo įstaigose: naujas užsikrėtimas nustatytas Mažeikiuose
  Šiaulių "Akropolio" darbuotojui nustatytas koronavirusas
  Tegai:
  mokyklos, koronavirusas

  Svarbiausios temos