08:33 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Vilniečių įpročius stebinti įmonė "Susisiekimo paslaugos" pastebi, kad vis daugiau miestiečių kelionei į darbą ir kitur renkasi dviračius, elektrinius paspirtukus

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Šiandien startuoja visoje Europoje minima judumo savaitė, o ją pasitinkantis Vilnius kviečia judėti darniai, išbandyti įvairius keliavimo po miestą būdus, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime.

  Vilniečių įpročius stebinti įmonė "Susisiekimo paslaugos" pastebi, kad vis daugiau miestiečių kelionei į darbą ir kitur renkasi dviračius, elektrinius paspirtukus.

  Rugsėjo 18 dieną Vilnius kviečia į renginį "JUDU vitaminas" — speciali pramogų ir edukacijos erdvė įsikurs prie Baltojo tilto, šalia naujojo aikštyno. Renginio dalyviai čia sužinos naujienas apie visą judumo progresą Vilniuje, susipažins su dviračių takais ir maršrutais.

  Dieną be automobilio — nemokamas viešasis transportas visiems

  Europos judumo savaitės kulminacija yra Tarptautinė diena be automobilio, kuri minima rugsėjo 22 dieną. Šią dieną vilniečiai ir miesto svečiai sostinėje visais autobusais, troleibusais keliaus nemokamai. 

  Be to, Dieną be automobilio viešojo transporto kontrolieriai atsisakys įprastinių mikroautobusų, o prižiūrėdami tvarką po miestą patys taip pat keliaus tik autobusais ir troleibusais.

  Pranešime pabrėžiama, jog Vilniaus tikslas, kad iki 2030 metų po trečdalį keliavimo būdų sudarytų kelionės pėsčiomis, viešuoju transportu bei automobiliu, dar apie 7,5 proc.  — dviračiais, o likę keli procentai — kitomis judumo priemonėmis.

  Vilnius neseniai pristatė visus judumo būdus sostinėje vienijantį vardą — JUDU. Jo šūkis "Po miestą paprastai" nurodo filosofiją ir paskirtį — suvienyti ir patogesnėmis daryti visas esamas ir būsimas judumo sritis mieste. 

  Kultūros renginiai Vilniuje rugsėjį
  © Sputnik /
  Kultūros renginiai Vilniuje rugsėjį
  Tegai:
  Europos judumo savaitė, Vilnius

  Svarbiausios temos