11:35 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1475)

  Anksčiau EK informavo valstybes nares, kad deryboms bei sutartims su vakcinų kandidačių gamintojais pabaigti reikalingos papildomos lėšos — iš viso 750 mln. eurų

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Vyriausybė sutiko skirti 2,5 mln. eurų vakcinai nuo koronaviruso kurti Europos Sąjungos (ES) Skubios paramos priemonės (ESI) fondui, apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

  Šio fondo lėšomis teikiama parama potencialiems vakcinų gamintojams, finansuojama dalis vakcinų kūrimo, plėtros ir gamybinių pajėgumų užtikrinimo išlaidų.

  Tačiau Vyriausybė iškėlė sąlygą, kad iš pradžių turi būti įvertintos galimybės efektyviau išskirstyti esamas ESI fondo lėšas, pvz., mažinant paramą vystytojams. Jeigu tokių galimybių neatsiras, bus skirti papildomi pinigai.

  Europos Komisija (EK) prieš savaitę informavo valstybes nares, kad vakcinų gamintojų paramai numatytos ESI fondo lėšos yra nepakankamos, ir kad deryboms bei sutartims su vakcinų kandidačių gamintojais pabaigti reikalingos papildomos lėšos — iš viso 750 mln. eurų.

  Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 prevencijai, kurią kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras.

  Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovas Kirilas Dmitrijevas pranešė, kad fondas iš daugiau nei 20 šalių gavo paraiškas įsigyti milijardą dozių vakcinų nuo koronaviruso. Tuo pat metu jis pažymėjo, kad Rusija susitarė dėl vakcinos gamybos penkiose šalyse, turimi pajėgumai leidžia pagaminti 500 milijonų dozių per metus.

  Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti vakciną.

  Pažymima, kad šiuo metu šia vakcina yra susidomėjusios 50 šalių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1475)

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek ilgai COVID-19 persirgęs žmogus pavojingas aplinkiniams
  Kai kurios mokyklos dirba derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus
  Lietuvoje patvirtinti 45 nauji COVID-19 atvejai
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos