03:35 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (139)

  Pasibaigus vasarai , žmonės visur prakalbo apie antrąją COVID-19 bangą, skaitykite, kaip ir kokiomis priemonėmis skirtingų valstybių valdžia vėl kovoja su viruso plitimu

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Turkija sugriežtino kaukių režimą ir uždraudė naktines diskotekas. JAE asmeninių apsaugos priemonių nebuvimas gali kainuoti daugiau nei 800 dolerių. Izraelyje buvo paskelbtas visiškas karantinas. RIA Novosti autorė Svetlana Bajeva išsiaškino, kokios taikomos kovos su koronavirusu priemonės, kurios vėl pradedamos taikyti skirtingose ​​šalyse, ir baudos pažeidėjams.

  Su kauke ir tyloje

  Turkijoje reikia būti pasirengusiems naujiems apribojimams. Šalies piliečiai ir svečiai privalo dėvėti kaukes visose viešose vietose: transporto priemonėse, parduotuvėse, gatvėse, parkuose ir net paplūdimyje. Bausmė už pažeidimus yra gana apčiuopiama: gatvėje — 900 Turkijos lirų (101 euras), parduotuvėje, transporte ir pan. — 3150 lirų (354 eurų).

  "Tiesa, tai netaikoma viešbučiams, — aiškina tarptautinės investicijų bendrovės viceprezidentas Vladimiras Maslennikovas. — Taigi turistai gali net nepastebėti griežtėjančių reikalavimų".

  "Remiantis mūsų skaičiavimais, apie 90 procentų rusų, atostogaujančių Antalijos pakrantės kurortuose, atostogų metu praktiškai niekada neišeina iš savo viešbučių teritorijos“, — sako kelionių agentūrų tinklo vadovas Aleksanas Mkrtchanas. — "Daugiausia, jie gali išeiti nusipirkti ką nors šalia viešbučio. Tačiau ir to jiems nereikia, jei yra "viskas įskaičiuota" sistema.

  Be to, po vidurnakčio Turkijoje uždrausti masiniai renginiai ir diskotekos. Tai taip pat taikoma vakarėliams restoranuose, kavinėse, viešbučiuose. To reikalauja Vidaus reikalų ministerija.

  Už triukšmą viešbučiams gresia bauda iki 150 tūkstančių Turkijos lirų (beveik 16900 eurų). Teisėsaugos institucijos žada griežtai kontroliuoti, kaip laikomasi taisyklių. Jei turistai patys organizuos linksmybes, jie taip pat turės atverti pinigines. Už muzikos klausymąsi mieste ar, pavyzdžiui, paplūdimiuose svečiams gresia 3150 lirų (354 eurų) bauda.

  Bauda — nuo 800 dolerių

  Emyratuose tie, kurie bus pastebėti be kaukės, turės sumokėti baudą — daugiau nei 800 dolerių.

  Maldyvuose lengviau. "Oro uoste, kelionės transferu metu, visi dėvi kaukes ir pirštines, — sako kelionių organizatoriaus pardavimo skyriaus vadovė Maria Golikova. — Jei keliautojas yra be asmeninių apsaugos priemonių, niekas rankų ne užlaužinės ir nebaus, bet sargybinis neišvyks tol, kolžmogus neužsidės visko, ko reikia".

  Egipte padėtis yra beveik tokia pati. Pasak vietinių gidų, kaukės yra pageidautinos, bet nebūtinos, išskyrus šventyklas, transportą, muziejus. Šimtų dolerių baudų čia nėra.

  Europa — su kaukėmis

  ES už kovos su koronavirusu priemonių pažeidimus taikomos griežtos bausmės. "Už kaukės nedėvėjimą viešose vietose Vokietijoje — iki 500 eurų, priklausomai nuo federalinės žemės", — sako Ana Vinogradova, pramonės atstovų asociacijos vadovė. — JK — 100 svarų. Ispanijos savivaldybės policija išreikalaus 100 eurų. O Italijoje — 400–1000 eurų, priklausomai nuo savivaldybės". Beje, lauke kaukės ten yra būtinos nuo 18:00 iki 06:00.

  Prancūzijos valdžia "režimą be kaukių" įvertino 135 eurais. Kaukės negalima nusiimti ir biuruose, išskyrus darbuotojus, kurie dirba atskiruose kabinetuose.

  Prancūzijos bendrovės eksporto direktoriaus Armeno Kalinino teigimu, bauda išduodama be perspėjimo ir tiek kartų, kiek jie kartų žmogus bus pagautas pažeidęs taisykles. Paryžius, Lionas, beveik visa Viduržemio jūros pakrantė (iš viso 42 regionai) yra pripažintos "raudonosiomis zonomis", kuriose virusas plinta ypač aktyviai. Ir režimas buvo sugriežtintas visur.

  Naujas karantinas

  Dar rimtesnė padėtis yra Izraelyje. Nuo rugsėjo 18 iki spalio 9 dienos vėl įvestas karantinas.

  Mokyklos, prekybos ir pramogų centrai, restoranai buvo uždaryti. Negalima be svarių priežasčių palikti namą toliau nei 500 metrų atstumu. Tai yra pirmoji šalis pasaulyje, kuri iš tikrųjų paskelbė apie antrą lockdown. Prieš tai daugelis apribojimų buvo panaikinti ir žmonės galėjo keliauti.

  "Paradoksas yra tas, kad vyriausybės sprendimas sukėlė priešingą efektą: visi bando įkvėpti "paskutinio laisvės oro", sporto salės, restoranai, baseinai ir paplūdimiai yra perpildyti kaukes dėvinčių žmonių", — sako Ana Naiš, tarptautinės IT bendrovės vadovė, gyvenanti Izraelyje. — Bauda už jos nebuvimą yra 500 šekelių, tai yra apie 123 eurų".

  Ji primena, kad šį penktadienį (rugsėjo 18 dienos vakare) prasidės žydų Naujieji metai (Rosh Hashanah), o karantinas tęsis iki Simchat Toros (Toros džiaugsmo) šventės.

  "Manau, kad psichologinės pasekmės bus daug rimtesnės, — sako Ana. — Izraelyje daugelis šeimų gyvena skirtinguose miestuose, tačiau visi susirenka į šventes. Dabar gi pagyvenę žmonės gali likti vieni svarbiausiomis metų dienomis".

  Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
  © Sputnik /
  Kaip saugiai dėvėti daugkartinę kaukę
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (139)
  Tegai:
  COVID-19, koronavirusas

  Svarbiausios temos