13:18 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1692
 • RUB89.7875
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (159)

  Analitikai teigia, kad privalomas veido apsaugos priemonių dėvėjimas išlieka pagrindine klaidinančios informacijos tema, kurią eskaluojant, siekiama sukelti didesnį visuomenės nepasitenkinimą ir susiskaldymą

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Lietuvos viešojoje informacinėje erdvėje pastebimas didėjantis klaidingos informacijos, susijusios su COVID-19, srautas, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Analitikai teigia, kad privalomas veido apsaugos priemonių, ypač — kaukių, dėvėjimas išlieka pagrindine klaidinančios informacijos tema, kurią eskaluojant, siekiama sukelti didesnį visuomenės nepasitenkinimą ir susiskaldymą.

  Pabrėžiama, kad didžiausiais netikrų paskyrų taikiniais ir toliau išlieka SAM ir Vyriausybės socialinio tinklo Facebook puslapiai, kur komentaruose vis dažniau skatinama nesilaikyti valdžios reikalavimų dėvėti kaukes, kritikuojami ir įžeidinėjami valdžios atstovai ir institucijos.

  "Tokios valstybinių institucijų socialiniuose tinkluose aktyviai komentuojančios netikros paskyros tikslingai sukuriamos siekiant klaidinti visuomenę, formuojant neigiamą įvaizdį apie institucijų veiksmus, kurių imamasi kovojant su koronavirusu", — teigiama pranešime.

  Pabrėžiama, kad tokios paskyros įprastai būna imitacinio pobūdžio, kai naudojamos netikros profilio nuotraukos, pasivadinama išgalvotais vardu ir pavarde, o didelį komentarų srautą iš šių paskyrų tikslingai sukuria užprogramuoti robotai.

  Lietuvoje iš viso patvirtinti 3504 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1254 asmenys, 2149 — pasveiko.

  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  © Sputnik /
  Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (159)

  Dar šia tema

  Klaipėdos autobusuose vėl parduodami bilietai
  Radviliškio ligoninėje nustatyti aštuoni COVID-19 ligos atvejai
  Tegai:
  dezinformacija, kaukės, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)

  Svarbiausios temos